Somijas Evaņģēliski luteriskā baznīca piedalās izstādē «Sexhibition»

Somijā cilvēki pamet baznīcas. Iespējams, to izraisījušas tuvojošās baznīcas draudžu vēlēšanas, un, iespējams, cilvēkus saniknojusi Somijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas dalība seksa izstādē "Sexhibition". 

Piektdien un sestdien lielākajā Somijas kultūras centrā Kaapelitehdas Helsinkos notika ikgadējā "Sexhibition" izstāde. Seksa izstāde un tirgus jau noticis vairāk nekā divdesmit gadus, taču pirmo reizi izstādē ar savu stendu šogad piedalās Somijas Evaņģēliski luteriskā baznīca.

Piektdien izstādē bija sastopami Vantas draudžu pārstāvji: ģimenes un seksa terapeite Paula Ruotsalainena un psihoterapiju studējošais Tikkurilas mācītājs Toni Fagerholms. Baznīcas pārstāvji aicināja cilvēkus aprunāties par seksualitāti un attiecībām.

"Erotika un mīlestība ir cilvēcības sastāvdaļa. Baznīca atbalsta brīvprātībā un cilvēcisko vērtību cieņā balstītu seksualitāti," teikts izstādes stenda reklāmā.

Tikkurilas vikārs Janne Silvasts piebilst, ka baznīcas gājiens pagaidām vēl nav saucams par tradīciju, drīzāk par eksperimentu.

"Mēs šodien baznīcā daudz domājam, kā doties pie cilvēkiem. Ģimenes un seksa terapija baznīcā ir palīdzība, ko sniedzam ik dienas. Izstāde var būt vieta, kur mūsu speciālisti un padoma meklētāji satiekas. Katrā ziņā mēs uz izstādi netaisāmies nest kaut kādu morāles sargātāja vēsti," saka Tikkurilas vikārs.

Vantas draudžu lēmumu piedalīties seksa izstādē nenosoda Somijas luterāņu arhibīskaps Kari Mekinens, viņš somu televīzijai atzinis, ka baznīcai jābūt tur, kur ir draudzes locekļi. 

Somu baznīcas dalībai seksa izstādē var būt saistība ar drīzumā gaidāmajām baznīcas draudžu vēlēšanām, kas notiks Tēva dienā, 9. novembrī.

Draudžu vēlēšanas notiek reizi četros gados, un tajās var piedalīties visi vēlēšanu dienā 16 gadu vecumu sasniegušie baznīcas locekļi. Somijā šobrīd ir 430 draudzes, un uz draudžu pilnvaroto 9300 vietām valdēs pretendē 19 300 kristiešu. Draudžu valdes lemj par naudas līdzekļu izlietošanu, draudzes aktivitāšu kalendāru un brīvprātīgo darbu labdarībā.

Pirms baznīcas vēlēšanām vērojama liela aktivitāte aiziešanā no draudzēm. Vēlēšanas baznīcas locekļiem atgādina arī par obligāto maksājamo baznīcas nodokli, kas ir apmēram 1,33% no ienākumiem. Izstāšanās no baznīcas nav sarežģīta, to ar vienu klikšķi var izdarīt interneta lapā Izstājies no baznīcas. Interneta lapa vēsta, ka ceturtdien no luterāņu draudzēm izstājušies 841 un piektdien - 511 somi. Pagājušajā gadā no baznīcas aizgāja 55 745 cilvēki.

9206 somi pāgājušogad baznīcā atgriezās, un arī to var izdarīt internetā, aiziešana vai atgriešanās draudzēs vairs nav nevienam jāpamato.

Aktīvi baznīcā atgriežas trīsdesmitgadnieki, kas vēlas precēties baznīcā vai ir lūgti par draugu un radu bērnu krustvecākiem.

Dažu tikko no baznīcas aizgājušo cilvēku rūgtumu izraisījusi baznīcas pārstāvju dalība "Sexhibition" izstādē. Savukārt izstādes organizētāji par stendu un vienu izmantoto galdu no baznīcas naudu neprasīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt