Somijā vēlē jaunu parlamentu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Somijā šodien notiek parlamenta vēlēšanas. Tajās dominē tādi jautājumi, kā labklājības sistēmas reforma, cīņa ar klimata pārmaiņām un imigrācija. Uzvara tiek prognozēta Sociāldemokrātu partijai, kas vēlēšanās nav uzvarējusi jau 20 gadus. Pat par spīti prognozētajai uzvarai sociāldemokrātiem gaidāmas ļoti sarežģītas koalīcijas veidošanas sarunas. 

Somijā vēlē jaunu parlamentu
00:00 / 01:04
Lejuplādēt
Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka šajās Somijas parlamenta vēlēšanās uzvaru varētu gūt sociāldemokātiskā partija, kas izteikusies par nepieciešamību palielināt nodokļus, lai turpinātu uzturēt valsts labklājības sistēmu. Īpaši svarīgi tas ir laikā, kad Somijas sabiedrība sāk novecot. Iepriekšējām divām valdībām gan tā arī nav izdevies panākt atbalstu reformām ne labklājības, ne veselības aprūpes jomā.

Otrajā vietā, atpaliekot vien par dažiem procentiem balsu, seko par populistiem dēvētā Somu partija, kas priekšvēlēšanu laikā ieņēmusi īpaši asu nostāju migrācijas jautājumā. Abu populārāko partiju sadarbība koalīcijā tiek vērtēta kā maz ticama, tāpēc sociāldemokrātiem valdības izveidošanai būs jāiesaistās koalīcijā vismaz ar vienu no centriski labējām partijām. Daudzu politisko partiju kampaņās ļoti liela uzmanība pievērsta arī cīņai ar klimata pārmaiņām.

Šo vēlēšanu iznākumam būs liela ietekme arī uz to, kā tiks veidota Eiropas Savienības imigrācijas un patvēruma meklētāju politika, jo jau jūlijā Somija kļūs par Eiropadomes prezidējošo valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti