Iepriekš Marina neizslēdza iespēju, ka Somijā varētu izvietot NATO kodolieročus.
Somijas premjere sacīja, ka Somijai pirms kļūšanas par pilntiesīgu NATO dalībvalsti nevajadzētu izvirzīt aliansei nekādus priekšnoteikumus, tāpēc kodolieroču jautājums pašlaik netiekot aktīvi apspriests.
Kristersons norādīja, ka Zviedrijas nostāja šajā jautājumā sakrīt ar Somijas viedokli.
Viņš piebilda, ka ir pārliecināts: Zviedrijas un Somijas pieteikumus dalībai NATO apstiprinās visas alianses dalībvalstis.
No 30 NATO dalībvalstīm tikai Ungārija un Turcija vēl nav ratificējušas Somijas un Zviedrijas pieteikumus. Ungārijas amatpersonas izteikušās, ka tas tiks izdarīts līdz decembra vidum.
KONTEKSTS:
Somija un Zviedrija ilgstoši atturējās no iesaistīšanās NATO. Taču Krievijas iebrukums Ukrainā radikāli mainīja drošības situāciju Eiropā, un abās valstīs politiķu un sabiedrības vidū strauji pieauga atbalsts dalībai NATO.
18. maijā gan Somija, gan Zviedrija iesniegušas pieteikumus dalībai NATO.
Par gaidāmo alianses paplašināšanos pozitīvi izteicās gan NATO vadība, gan arī daudzas NATO dalībvalstis, taču bažas radīja Turcijas paziņojums, ka tā neatbalsta šo valstu iestāšanos NATO. Taču NATO samita priekšvakarā Turcija pauda atbalstu Zviedrijas un Somijas uzņemšanai NATO.
29. jūnijā Zviedrija un Somija saņēma NATO uzaicinājumu pievienoties aliansei, bet šis lēmums jāratificē visām 30 esošajām NATO dalībvalstīm.