Somijā un Igaunijā pastiprina cīņu ar koronavīrusa izplatīšanos

Somijas valdība pieņēmusi lēmumu koronavīrusa infekcijas dēļ no trešdienas, 18. marta, noteikt valstī ārkārtējo stāvokli. Savukārt Igaunija atjaunojusi pagaidu robežkontroli ostās un lidostās, kā arī uz Latvijas robežas.

Somijas valdība informēja, ka mācības skolās notiks attālināti, bet bērnudārzi  turpinās strādāt. Tiks slēgti muzeji, teātri, kultūras nami, bibliotēkas, arhīvi, interešu pulciņi, sporta iestādes, kā arī aizliegti sabiedriskie pasākumi ar vairāk nekā desmit cilvēku piedalīšanos.

Somijā līdz šim apstiprināti 272 inficēšanās gadījumi un vīruss turpina izplatīties.

Tikmēr Igaunijas amatpersonas informēja, ka gandrīz 350 kilometrus garo Igaunijas--Latvijas sauszemes robežu cilvēki varēs šķērsot tikai tam paredzētos pagaidu robežpunktos Iklā, Lilli, Murati, Valgā un Valgas dzelzceļa stacijā. Valstī drīkstēs iebraukt tikai Igaunijas pilsoņi un iedzīvotāji ar uzturēšanās atļaujām, kā arī tie ārzemnieki, kuru ģimenes locekļi dzīvo Igaunijā.

Caur Igauniju tranzītā varēs braukt arī ārzemnieki, kas dodas uz savu valsti, ja viņiem nav “Covid-19” simptomu.  

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos. 

Virkne Eiropas valstu noteikušas robežšķērsošanas ierobežojumus, tostarp visas Latvijas kaimiņvalstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti