Somija sarežģī vīzu iegūšanu Krievijas pilsoņiem

Somijas konsulātos Krievijā veidojas garas rindas, Krievijas pilsoņiem cenšoties apmeklēt kaimiņvalsti, pirms stājas spēkā stingrāka vīzu piešķiršanas kārtība. Pārmaiņas saistītas ar Eiropas Savienības prasībām, kas izbeigs līdz šim atviegloto Šengenas vīzas izsniegšanu Somijā. Tiek prognozēts, ka stingrākie noteikumi Somijā varētu palielināt Krievijas pilsoņu plūsmu uz Igauniju.

Lai iegūtu Somijas vīzu, no nākamā mēneša Krievijas pilsoņiem, kas vēlas apmeklēt Somiju, tiks pieprasīta virkne jaunu dokumentu – vēstule no darba vietas ar informāciju par algu, informācija par piederošajiem nekustamajiem īpašumiem un detalizēts ceļojuma plāns. Tādējādi tiks izbeigta līdz šim Somijā atvieglotā vīzas iegūšanas procedūra un valsts būs tuvāk pieskaņota kopējiem Šengenas noteikumiem.

Tā rezultātā pie Somijas konsulāta Sanktpēterburgā veidojas milzu rindas, Krievijas pilsoņiem cenšoties paspēt izmantot vēl veco kārtību. Somijas amatpersonas gan uzsver, ka pieprasītie papildu dokumenti vīzu piešķiršanas principus būtiski gan nemaina. “Parasti šajā laikā mēs saņemam aptuveni trīstūkstoš vīzu pieprasījumus no Krievijas dienā. Pašlaik tie ir jau seši tūkstoši. Krievijas pilsoņi varbūt domā, ka tagad vēl ir vieglāk iegūt vīzu nekā septembrī, taču patiesībā tā nav," teicis Somijas Ārlietu ministrijas pārstāvis Tito Gronovs.

Somiju kā galamērķi Krievijas pilsoņi izvēlas dažādu iemeslu dēļ, taču aptaujās arvien vairāk dominē iepirkšanās – Somijā pārdoto preču labākās kvalitātes dēļ, salīdzinot ar piedāvājumu Krievijā, kas īpaši cieta, kad Krievijas amatpersonas lēma atbildēt uz rietumu sankcijām ar importa preču ierobežošanu no Eiropas Savienības. Kopumā Eiropas Savienībā kopš Krimas aneksijas ievērojami nokrities Šengenas vīzu pieprasījums no Krievijas pilsoņiem, taču izsniegto vīzu skaita ziņā trešo valstu pilsoņiem Krievija joprojām ir pirmajā vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti