Somijā notikušas bēgļu pretinieku un atbalstītāju demonstrācijas

Vairākās Somijas pilsētās notikušas imigrācijas pretinieku un bēgļu atbalstītāju demonstrācijas, liecinot par valstī pieaugošo spriedzi, ko izraisījis nekontrolētās migrācijas krasais pieaugums.

Saspringta gaisotne 3.oktobrī valdīja Helsinkos, kur ielās bija izgājuši aptuveni 600 pretējo nometņu pārstāvju, taču policijai izdevies abas grupas nošķirt.

Tomēr Somijas sabiedriskā raidorganizācija YLE vēsta, ka cietusi kāda policijas automašīna un ka likumsargi apmētāti ar olām.

Tikmēr Lahti Somijas dienvidos aptuveni 500 cilvēku piedalījās demonstrācijā "Avoin Lahti" ("Atvērtā Lahti"), bet kādi trīs simti aicināja slēgt valsts robežas.

Vietējā policija ziņo, ka aizturēti vairāki cilvēki, kas bijuši alkohola reibumā. Viens no viņiem nesis plakātu ar rasistiskiem saukļiem.

Vairāki simti cilvēku pieprasīja robežu slēgšanu arī Tornio, kas atrodas Somijas ziemeļos pie robežas ar Zviedriju. Aptuveni tikpat daudz cilvēku bija ieradušies uz kontrdemonstrāciju.

Piektdien Somijas varasiestādes paaugstināja šogad gaidāmo patvēruma meklētāju prognozi līdz 50 000, ņemot vērā straujo nelegālo imigrantu skaita pieaugumu pēdējā mēneša laikā.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem pagājušajā mēneši patvērumu Somijā pieprasījuši gandrīz 11 000 ārvalstnieku, un līdz šim šogad reģistrēto pieteikumu skaits pārsniedzis 18 400.

Pērn Somijā patvērumu pieprasīja tikai 360 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti