Somija no 14.maija atver robežas strādniekiem no Šengenas zonas

Somija atvērs robežas darba un īpaši nepieciešamajiem ceļojumiem no Šengenas zonas no 14. maija, liecina oficiāla tūrisma informācija.

Ieceļotāji no Eiropas Savienības valstu Šengenas zonas varēs iebraukt Somijā, ja viņiem ir pastāvīgs darba līgums vai cits būtisks iemesls iebraukšanai. Nodarbinātības apliecinājums būs jāuzrada uz robežas.

Turklāt iebraucējiem Somijā būs jāpavada 14 dienas karantīnā, atrodoties tikai mājās vai darbavietā.  

No 14. maija plāno atjaunot prāmju satiksmi starp Tallinu un Helsinkiem, un “Tallink” prāmis kursēs astoņas reizes dienā katrā virzienā, ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls “ERR.ee”.

Tūristu ceļošana pagaidām ir aizliegta, bet pagaidām netiek ziņots, kā uz prāmja atšķirs tūristus no Somijā strādājošajiem.

“Mēs gaidām turpmākus norādījumus no Somijas valdības attiecībā uz tūristu ceļojumiem,” informēja “Tallink” preses dienestā.  

Somija slēdza satiksmi ar Igauniju 22. martā, ieviešot ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai.   

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Daudzās valstīs pandēmijas ierobežošanai tika ieviesti stingri pulcēšanas ierobežojumi un noteikta karantīna, bet, situācijai uzlabojoties, dažas valstis sākušas spriest par ierobežojumu mīkstināšanu.

Kopumā maija sākumā ar Covid-19 visā pasaulē inficējušies vairāk nekā 3,7 miljoni cilvēki, bet vairāk nekā 255 000 cilvēku miruši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti