Somijā incidentu dēļ mainīs vadlīnijas ieslodzīto atbrīvošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Divu nesaistītu incidentu dēļ, kuru rezultātā no ieslodzījumu vietām Somijā tika atbrīvotas divas personas, kuras nebija plānots izlaist, cietumiem tiek gatavoti valsts mēroga norādījumi par ieslodzīto atbrīvošanu. Par to vēsta Somijas raidsabiedrība „Yle”.

Uzraugošajā aģentūrā uzsver, ka ir nepieciešama normatīvo aktu reforma, lai noteiktu papildu ieslodzīto identifikācijas prasības.  

Pērn divi ieslodzītie – viens no Kilmakoskes cietuma netālu no Tamperes, bet otrs – no Vantas cietuma, tika atbrīvoti no ieslodzījuma kļūdas dēļ.

Abos gadījumos vīrieši maldinājuši cietuma personālu, izmantojot personīgo informāciju no cita ieslodzītā, kuru bija paredzēts atbrīvot. Lai gan notiek vietēja  izmeklēšana un cietumi ieviesuši izmaiņas, incidentu rezultātā Kriminālo sankciju aģentūra ir sākusi sagatavot valsts mēroga vadlīnijas cietumiem par ieslodzīto atbrīvošanu, lai šādas kļūdas vairs neatkārtotos.

Pēc aģentūras drošības direktora Ari Juti domām, iespējams, ka trūkumi pastāv arī citu cietumu instrukcijās. Ir nepieciešama normatīvo aktu reforma, lai noteiktu papildu identifikācijas prasības, uzsvēra aģentūras direktors, piebilstot, ka līdzīgi gadījumi varētu neatkārtoties, ja tiktu ieviesta biometriskā ieslodzīto identifikācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti