Somijā atzīmēta Neatkarības diena

Neatkarības diena otrdien tika atzīmēta Somijā. Par godu nozīmīgajam datumam prezidents Sauli Nīniste arī sarīkoja pieņemšanu savā rezidencē galvaspilsētā Helsinkos. 

Svinīgā pasākuma moto bija "tauta, kas paļaujas uz sevi", un tajā piedalījās apmēram 1300 viesi. Vēl joprojām pastāv inficēšanās risks ar Covid-19, tāpēc  par apmēram trešdaļu tika samazināts viesu skaits un īstenoti arī citi profilakses pasākumi. 

Namatēvs pirms pasākuma atzina, ka tic cilvēku spējai sanākt kopā un reaģēt uz negaidītiem notikumiem. Šādi katram esot iespējams atklāt spējas, par kurām  iepriekš nebija ne jausmas. Viņš arī pauda pārliecību, ka ar Krievijas agresoriem karojošās Ukrainas nākotne būs tāda pati kā Somijai.

Vēsturnieki atgādina, ka Somija neatkarību no Krievijas pasludināja 1917. gada 6. decembrī, izmantojot politiskās jukas. Pāreja no autonomas teritorijas uz neatkarīgas valsts statusu nebija viegla, un drīz valstī izcēlās vairāki smagi iekšēji konflikti. Tomēr somiem izdevās apvienoties un veiksmīgi stāties pretī arī PSRS agresoriem 30. gadu beigās. 

Prieku par iespēju sanākt kopā svētkos šajā sarežģītajā situācijā pauda arī prezidenta kundze. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti