Rīta Panorāma

Francijas premjere piekrīt mīkstināt pensiju reformu plānu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Somijā aizsargās lielākas valsts mežu platības

Somijā aizsargās lielākas valsts mežu platības

Somijā tiks īpaši aizsargāti valsts meži vēl 30 tūkstošu hektāru platībā. Viens no iemesliem ir pieaugošā vides aktīvistu kustība.

Tiks aizsargāti vairāk nekā 50 objekti dažādās Somijas vietās, un kopējā šo mežu vērtība ir vairāk nekā 100 miljoni eiro.

Somijas nacionālā sabiedriskā medija tīmekļa vietne, atsaucoties uz vides un klimata izmaiņu ministri Mariju Ohisalo, vēsta, ka lēmums pieņemts Valsts padomes sēdē.

Jau iepriekš ekspertu sanāksmē par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas stratēģijas izstrādi izskanēja viedoklis, ka aizsardzības zonas statusu vajadzētu piešķirt vairāk nekā pusmiljonam hektāru mežu.

Dabas aizsardzības savienības pārstāvji pauda uzskatu, ka mērķis ir pieticīgs, savukārt mežsaimniekiem tas šķita pārspīlēts. Tikmēr vides aktīvisti, neraugoties uz kārtības sargu pretdarbību, jau ilgāku laiku rīko akcijas pie 372 metrus augstā Ālistunturi kalna Lapzemes rietumos, kur notiek plaši mežistrādes darbi.

Saskaņā ar ANO Klimata konvencijas mērķiem Somija ir apņēmusies līdz 2035. gadam aizsargāt apmēram 30% savas sauszemes teritorijas. Dabas draugi aicina izveidot nacionālo parku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti