Somijā aizliedz neonacistu organizāciju

Somijas Augstākā tiesa aizliegusi  neonacistu organizāciju “Ziemeļu pretošanās kustība”. Tā ļaunprātīgi izmantojusi tiesības uz vārda un pulcēšanās brīvību.

Policija lūgumu aizliegt organizāciju tiesā iesniedza jau 2017. gadā, jo tā esot iesaistīta vardarbīgās un noziedzīgās darbībās. Tā pārkāpa likumus un morāles normas, tai skaitā izplatīja naidīgu retoriku pret imigrantiem, seksuālajām minoritātēm un ebrejiem. Zemākās tiesu instances 2018. gadā “Ziemeļu pretošanās kustībai” piemēroja pagaidu darbības aizliegumu, bet neonacisti turpināja pretlikumīgās darbības.

Policijas pārstāvji Augstākās tiesas spriedumu nodēvēja par skaidru vēstījumu sabiedrībai, ka vardarbīgām organizācijām, kas lieto rasistisku retoriku vai citos veidos pārkāpj cilvēka cieņu, nav vietas Somijas sabiedrībā.

“Ziemeļu pretošanās kustība” dibināta 1997. gadā Zviedrijā, bet vēlāk tā izveidoja atzarus citās Ziemeļvalstīs. Organizācija rīkoja protestus, medijos kritizēja imigrantus un bija iesaistīta vardarbīgos incidentos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti