Šolcs mudina sabiedrotos pēc iespējas ātrāk piegādāt tankus Ukrainai

Vācijas kanclers Olafs Šolcs piektdien, uzrunājot Minhenes Drošības konferences dalībniekus un viesus, paziņoja, ka sabiedrotajiem, kuru rīcībā ir kaujasspējīgi tanki, tie bez kavēšanās ir jāpiešķir Ukrainai, lai palīdzētu tai cīņā pret Krievijas militāro agresiju.

Šolcs sūdzējās, ka valstis, kas mudināja Vāciju pieņemt lēmumu par "Leopard" tanku sūtīšanu uz Ukrainu, tagad pašas kavējas ar savu tanku sūtīšanu.

"Pirmo reizi mūsu vēsturē kodolvalsts izvērš agresīvu imperiālistisku karu šeit, uz Eiropas zemes. Nav parauga, kā rīkoties šajā situācijā," atzina Šolcs.

"Es domāju, ka mums rūpīgi jāizvērtē visas mūsu darbības sekas un cieši jākoordinē visi galvenie soļi starp sabiedrotajiem. Jo tas ir karš netālu no mums, bīstams karš. Un ar visu spiedienu rīkoties ātri piesardzībai ir jābūt svarīgākai par pārsteidzīgiem lēmumiem. Un jābūt vienotībai, nevis jārīkojas pa vienam."

Vācijas kanclers arī uzsvēra nepieciešamību dokumentēt Krievijas kara noziegumus Ukrainā un tiesāt vainīgos.

"Mūsu – Eiropas un transatlantiskās kopienas – mērķis ir panākt Krievijas zaudējumu karā. Tas nozīmē arī Ukrainā pastrādāto Krievijas kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci dokumentēšanu un sodīšanu. Jo bez taisnīguma nevar būt ilgstoša miera," atzina Šolcs.

"Tajā pašā laikā mēs vēlamies būt pārliecināti, ka neizcelsies karš starp NATO un Krieviju. Ir svarīgi jau no paša sākuma sakārtot savu atbalstu Ukrainai tā, lai mēs to varētu turpināt ilgstoši. Līdz šim tas ir bijis mūsu kritērijs jaunu ieroču sistēmu piegādē. Un mēs to saglabāsim arī turpmāk," sacīja Šolcs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti