Sola paziņot Irānas kodolsarunu iznākumu

Otrdien ir diena, kad starptautisko sarunvedēju sešnieks solīja paziņot pasaulei par jaunu kodolvienošanos ar Irānu. Pēdējo mēnešu laikā sarunās bija vērojams būtisks progress, kas modināja cerības, ka līdz marta beigām izdosies panākt vispārēju politisku vienošanos.

Taču, tuvojoties pašu noteiktajam termiņam, diplomātu optimisms mazinājies. Sarunas sākās pirmdienas vakarā, turpinājās visu nakti un notiks vēl arī šodien, jo dažos jautājumos aizvien saglabājas nevienprātība.

Irāna vēlas, lai pēc iespējas ātrāk tiktu atceltas Rietumu noteiktās ekonomiskās sankcijas, kā arī ANO sankcijas, kuru dēļ Irāna nonākusi diplomātiskā izolācijā. Tikmēr sešas pasaules lielvaras uzstāj, lai kodolprogrammas ierobežojumi un ANO sankcijas paliktu spēkā, cik vien ilgi iespējams, - tas garantētu, ka Irāna nevar izstrādāt kodolieročus.

Teherāna savukārt noliedz, ka tai jebkad būtu bijuši šādi nodomi.

Vienlaikus kāds Irānas žurnālists, kurš tika nosūtīts uz Lozannu atspoguļot  kodolsarunas, lūdzis politisko patvērumu Šveicē. Viņš strādāja Irānas Studentu korespondentu asociācijā un pēc patvēruma pieprasīšanas nekavējoties tika atlaists no darba.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti