Sola miljonu par palīdzību atrast Maltā nogalinātās žurnālistes slepkavas

Maltas valdība izsludinājusi viena miljona eiro atlīdzību par informāciju, kas varētu dot iespēju atrast nogalinātās žurnālistes slepkavas. Valdība paziņojusi, ka tā ir pilnībā apņēmusies atklāt Dafnes Karuanas Galicijas slepkavību un saukt vainīgos pie atbildības.

Pieprasot saukt pie atbildības slepkavas, simtiem cilvēku otrdien pulcējās pie valsts galvenā tiesas nama.

Žurnālistes dēls pēc slepkavības pārmetis Maltas valdībai, ka tās vadībā valstī uzplaukusi nesodāmība, nodēvējot esošo varu par mafiju. Karuana Galicija bija viena no zināmākajām Maltas žurnālistēm, kura regulāri atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu un citas politiķiem neērtas tēmas.

Viņa tika nogalināta pirmdien netālu no savas mājas.

Vietējie mediji ziņo, ka žurnālistes auto uzspridzināšanā izmantotā sprāgstviela bijusi „daudz spēcīgāka”, nekā līdzīgos uzbrukumos Maltā iepriekš. Avoti policijā norādījuši uz aizdomām, ka tā bijusi spēcīgā sprāgstviela „Semtex”. To bieži izvēlas teroristi, tā ir bez smaržas un tādēļ to ir grūti atklāt.

Sprādziena aculiecinieks, žurnālistes kaimiņš Franss Sants vietējam medijam "Times of Malta" izklāstīja pieredzēto: "Tiklīdz es sāku iet augšup kalnā, es redzēju automašīnu, kas brauca pretējā pusē. Pēc dažām sekundēm es redzēju nelielu sprādzienu no automašīnas. Vēl pēc 3-4 sekundēm bija vēl viens, milzīgs sprādziens."

Divi sprādzieni var nozīmēt, ka mazākā eksplozija darbojās kā detonators galvenajam sprādzienam.

Eiropas Savienībā šī slepkavība nosodīta un nodēvēta par uzbrukumu vārda brīvībai un demokrātijai. Arī Latvijas Žurnālistu asociācija paudusi, ka Galicias nogalināšana ir uzbrukums neatkarīgajai žurnālistikai.

Pēc viņas nāves, lai viņu pieminētu pulcējās simtiem cilvēku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti