Sociālā distancēšanās inficēšanos ar sezonālo gripu daudzās valstīs samazinājusi līdz rekordzemai atzīmei

Daudzviet koronavīrusa dēļ pasaulē ieviestie sociālās distancēšanās noteikumi radījuši tādus apstākļus, kuru dēļ inficēšanās ar sezonālo gripu sasniegusi rekordzemu līmeni.

Ziņu aģentūra “Reuters” vēsta, ka Ķīnā kritusies inficēšanās arī ar citām infekcijas slimībām. Tiesa, pastāv bažas, ka nepieredzētais inficēšanās kritums varētu negatīvi ietekmēt imunitātes līmeni nākamajās sezonās.

“Reuters” vēsta, ka Ķīnā ievērojami kritušies rādītāji pat tādām slimībām kā masalas un dažām seksuāli pārnēsājamām slimībām, taču viskrasākais kritums bijis sezonālās gripas gadījumiem.

Valsts Veselības ministrija par statistiku ziņo katru mēnesi, un inficēšanās ar šādām slimībām kopš stingro ierobežojošo pasākumu ieviešanas ir kritusies par vairāk nekā 90% - no vidēji 290 000 gadījumu mēnesī līdz 23 000.

Tikmēr Dienvidkorejas infekcijas slimību portāls jaunākajā ziņojumā vēsta, ka gripas gadījumu skaits samazinājies par 83%, salīdzinot ar to pašu pagājušā gada posmu.

Arī Kanādas veselības uzraugi nesenā ziņojumā vēstīja par “ārkārtīgi zemu” ar gripu saslimušo līmeni.
Uz līdzīgiem datiem norādījušas arī citas valstis, tostarp Apvienotā Karaliste un Austrālija, kas ik nedēļu apkopo ar gripu saistīto statistiku.

Eksperti saka, ka gripas infekciju samazināšanās ir atslogojusi veselības aprūpes sistēmu un samazinājusi gripas izraisīto nāves gadījumu skaitu. Tomēr pastāv arī bažas, ka nepieredzēts gadījumu kritums var negatīvi ietekmēt imunitātes līmeni nākamajās sezonās.
Pasaules Veselības organizācijas aplēses liecina, ka katru gadu ar sezonālo gripu ir saistīti 3 līdz 5 miljoni smagu saslimšanas gadījumu un līdz 500 000 nāves gadījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti