Soči: Olimpisko spēļu drošībai – aizliegtā zona

Olimpisko spēļu galvaspilsētā Sočos no 7.janvāra tiek ieviesti pastiprināti drošības pasākumi. Eksperti jau norāda, ka šie būs visu laiku stingrākie drošības pasākumi Olimpisko spēļu laikā. Tikmēr Krievijas amatpersonas mierina, ka viss tiek rīkots saskaņā ar starptautiskajiem standartiem un ar drošības pasākumiem pārspīlēts netiek.

Līdz Soču olimpisko spēļu sākumam atlicis tieši mēnesis, un no šodienas pilsētā un visu olimpisko objektu tuvumā tiek ieviesti nepieredzēti drošības pasākumi. Tos paredz pagājušā gada augustā parakstītais Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojums.

Saskaņā ar šo rīkojumu tiek izveidota aizliegtā zona, kurā iekļūt bez dienesta atļaujām faktiski nebūs iespējams. Daļa no šīs aizliegtās zonas teritorijas iet pa Karačaja Čerkesijas robežas līdz pat Krievijas un Abhāzijas robežai. Tāpat izveidotas pastiprinātās kontroles zonas, kurās iekļūt būs iespējams tikai pēc policijas pārbaudes.

Piekļūšanu Sočiem uzraudzīs vairāk nekā 35 tūkstoši tiesībsargājošo iestāžu un iekšlietu karaspēka pārstāvju. Pastiprinātā gatavībā atrodas arī ārkārtas situāciju ministrijas vienības.

No šodienas Sočos sāk darboties arī īpaši satiksmes noteikumi un pilsētai piekļūt citās pilsētās reģistrētām automašīnām nebūs iespējams. Šādus auto varēs novietot īpaši izveidotās autostāvvietās, kuras gan atrodas ne tuvāk kā 100 kilometru attālumā no Soču centra. Vietējie iedzīvotāji tiek aicināti atteikties no privātā transporta un izmantot sabiedrisko, kaut gan arī tā darbība ir ierobežota, dodot priekšroku īpaši olimpiādes vajadzībām akreditētajiem transporta līdzekļiem.

Pēc pagājušā gada nogalē notikušajiem terora aktiem Volgogradā pieaudzis arī satraukums par iespējamo uzbrukumu atkārtošanos arī Soču spēļu laikā, jo čečenu kaujinieku līderis Doku Umarovs jau pagājušā gada vidū aicināja savus atbalstītājus traucēt olimpiādes norisei. Taču par spīti šiem draudiem papildus drošības pasākumi nav ieviesti. Kaut gan ārvalstu eksperti norāda, ka šādi drošības pasākumi tāpat būs lielākie, salīdzinot ar visām iepriekšējām olimpiskajām spēlēm. Piemēram, visi olimpiskie objekti tiks novēroti ar kosmisko novērošanas sistēmu. Drošības analītiķi vienlaicīgi uzsver, ka laikā, kad pastiprināti tiek uzraudzīta situācija Olimpisko spēļu norises vietās, daudz neaizsargātas kļūst citas Krievijas pilsētas, un tā kā terora aktus prognozēt faktiski nav iespējams, Krievijas drošības dienestiem var rasties zināmas grūtības.

Vietējie iedzīvotāji un cilvēktiesību aizstāvji gan ir pauduši neapmierinātību ar varas iestāžu rīcību, paziņojot, ka pilsētā ir pastiprināts imigrācijas režīms, kā arī faktiski ir ieviests ārkārtas stāvoklis. Vēl pagājušā gada oktobrī Federālā drošības dienesta vadība paziņoja, ka drošības struktūrām ir tiesības šādi rīkoties un drošības pasākumi nebūs lielāki par tiem, kas piedzīvoti, piemēram, Londonas olimpisko spēļu laikā.

Lai arī pašā Krievijā par to runā visai maz, Rietumos satraukumu izraisījušas ziņas arī par Federālā drošības dienesta tiesībām uzraudzīt mobilo sakaru un elektronisko pastu plūsmu, vienlaicīgi uzliekot par pienākumu visiem ārvalstu viesiem reģistrēties internetā.

Spēļu norises vietā jau šodien darbu ir sācis galvenais mediju centrs, kurā vienlaicīgi varēs strādāt aptuveni sešarpus tūkstoši žurnālistu.

Interesanti, ka šodien arī Sočos jaunuzceltajā katedrālē tika atzīmēti pareizticīgo Ziemassvētki un nakts dievkalpojumu ar savu klātbūtni pagodināja arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Kā uzskata Krievijas politikas vērotāji, Soču olimpisko spēļu norise ir vitāli svarīga Putinam personiski, bet kā norādījis viens no prezidenta asākajiem kritiķiem Boriss Ņemcovs, Soču olimpiskās spēles faktiski var uzskatīt par Putina pieminekli pašam sev.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt