Sniega vētrā Himalajos iet bojā vismaz 32 cilvēki

Nepālas glābēji ceturtdien turpina meklēt vairāk nekā simts kalnā kāpējus, ar kuriem nav izdevies sazināties pēc sniega vētras un lavīnas Himalajos, bet vismaz 32 cilvēki tiek uzskatīti par mirušiem.

Vietējās amatpersonas informēja, ka populārajā Annapurnas maršrutā Mustangā ir atrastas 24 cilvēku mirstīgās atliekas, bet vēl piecus cilvēkus - divus slovākus un trīs vietējos gidus -, kas atradās kalnu bāzes nometnē, kad to skāra lavīna, nav atrasti un tiek uzskatīti par mirušiem. Upuru vidū ir gan ārvalstu, gan vietējie kalnā kāpēji.

Laikapstākļu dēļ gājuši bojā arī trīs jaku gani. Mustangā šonedēļ ir bijusi neierasti spēcīga snigšana, ko nesis ciklons "Hudhud", kas nedēļas nogalē skāra kaimiņvalsts Indijas austrumu piekrasti.

Vietējās policijas pārstāvis Ganešs Rajs informēja, ka pēc vētras ir izglābti 43 kalnā kāpēji, bet ar nekā simt ārvalstu tūristiem Mustangas rajonā sakarus nav izdevies nodibināt.

Viņš informēja, ka ir atrastas četru Kanādas, divu Izraēlas, viena Polijas, viena Vjetnamas, viena Indijas, viena Vācijas un 11 Nepālas pilsoņu mirstīgās atliekas. Trīs upuru valstiskā piederība nav zināma.

Kopumā 168 tūristi šonedēļ ir reģistrēti kāpienam Mustangā pa ļoti populāro Annapurnas maršrutu.

Katru gadu oktobrī tūkstošiem kalnā kāpēju apmeklē Annapurnas reģionu, jo, kā tiek uzskatīts, tad tur ir vislabākie apstākļi kalnā kāpšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti