Smagos noziegumos apsūdzētais bijušais «Nissan» šefs aizbēg no Japānas

Smagos finanšu noziegumos apsūdzētais bijušais autobūves kompānijas “Nissan” vadītājs Karloss Gosns negaidīti pametis Japānu, rodot patvērumu Libānā. Gosns paziņojis, ka bēg no netaisnīgās Japānas tieslietu sistēmas.

Tikmēr viņa aizbraukšana no valsts ir izraisījusi pamatīgu neizpratni tiesībsargājošajās iestādēs, jo Gosns atradies pastiprinātā policijas uzraudzībā.  

Gosns tika aizturēts savā privātajā lidmašīnā Japānas galvaspilsētas Hanedas lidostā pagājušā gada 18.novembrī. 100 dienu viņš pavadīja aizturēšanas centrā, pirms tika atbrīvots pret drošības naudu. Taču jau šī gada aprīlī viņš tika apcietināts atkal, saņemot jaunas apsūdzības.

Smagos noziegumos apsūdzētais bijušais «Nissan» šefs aizbēg no JapānasUģis Lībietis

  Gosns tiek apsūdzēts par savas algas apmēru slēpšanu laika posmā no 2010. līdz 2018.gadam, neatklājot akcionāriem aptuveni 85 miljonus saņemto dolāru. Prokurori apgalvo, ka viņš ir centies panākt, lai kompānija “Nissan” sedz aptuveni 17 miljonus dolāru, ko Gosns bija zaudējis biržu darījumos. Un visbeidzot ceturtā apsūdzība apgalvo, ka viņš ir pārskaitījis milzīgas summas no “Nissan” fondiem kādam dīlerim Omānā, pēc tam no šīs summas piecus miljonus dolāru paņemot sev.

  Jau kādu laiku Karloss Gosns atkal atradās brīvībā pret drošības naudu, gaidot tiesas prāvu tuvāko mēnešu laikā.

  Taču otrdien, 31.decembrī, Gosns ļoti negaidīti paziņojis, ka ir pametis Japānu un ieradies Libānā.

  Savā paziņojumā Gosns uzsvēris, ka vairs nevēlas būt par gūstekni Japānas krāpnieciskajai tieslietu sistēmai, kur vaina tiek pieļauta jau no sākuma, diskriminācija ir kliedzoša un cilvēkiem tiek liegtas pamattiesības.

  Bijušais “Nissan” vadītājs arī uzsvēris, ka nebēg no likumīgas tiesāšanas, solot jau no nākamās nedēļas brīvi kontaktēties ar presi.

  Gosna aizbēgšana no Japānas izrādījies pārsteigums ne tikai tiesībsargājošajām iestādēm, bet arī paša Gosna advokātiem, jo visas trīs viņa pases atrodas pie viņiem un tagad ir grūti prognozēt, kā tālāk virzīsies tiesas process.

  Atbrīvošana pret drošības naudu liedza viņam pamest valsti, taču sākotnējā informācija liecina, ka viņš ieradies Libānā ar privāto lidmašīnu no Turcijas. Libāna par galamērķi acīmredzot izvēlēta tāpēc, ka tur ir dzimuši Gosna vecāki un viņš šajā valstī pavadījis lielu daļu savas bērnības.

  Daudzi libānieši uzskata Gosnu par varoni un pierādījumu tam, ka šīs valsts iedzīvotāji var būt izcili uzņēmēji.

  Taču vislielākais šoks par Karlosa Gosna bēgšanu ir tieši tiesībsargājošajām iestādēm, kuras nespēj izskaidrot, kā šāda bēgšana var būt notikusi. Galu galā Gosns atradās stingrā policijas uzraudzībā, un arī valsti pametušo personu sarakstā viņš nav atrodams. Viņa lieta ir kārtējo reizi pievērsusi uzmanību visai pretrunīgi vērtētajai Japānas tieslietu sistēmai, kas ļauj aizdomās turētās personas aizturēt uz ilgstošu laiku, liedzot advokātiem piedalīties nopratināšanā, kas var ilgt pat astoņas stundas dienā.

  Arī premjerministra Sindzo Abes Liberāldemokrātiskās partijas pārstāvji norādījuši, ka šogad no likumsargu rokām ir aizbēguši vēl vairāki apsūdzētie, kuru nodarījums ir pierādīts un kuri gaidīja ieslodzīšanu, tieši tāpēc šajā sistēmā esot nepieciešami nekavējoši un efektīvi uzlabojumi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti