Slovēnija paziņo par Covid-19 epidēmijas beigām valstī

Slovēnija kļuvusi par pirmo valsti Eiropas Savienībā (ES), kas paziņojusi par Covid-19 pandēmijas beigām savā teritorijā. Lai gan vēl tiks saglabāti vairāki ierobežojumi, vadošās amatpersonas uzskata, ka ārkārtas situācija ir pārvarēta. Jau vairāk nekā nedēļu jauno inficēšanās gadījumu skaits bijis mazāks par pieciem dienā.

ĪSUMĀ:

 • Slovēnijā situācija ar Covid-19  pēdējo nedēļu laikā ievērojami stabilizējusies
 • Tas ļāvis valsts amatpersonām kā pirmajām ES paziņot par Covid-19 epidēmijas beigām.
 • Slovēnijas iedzīvotājiem būs jāievēro piesardzības pasākumi.
 • Slovēnija atvērusi robežas pārējo ES dalībvalstu pilsoņiem.

Slovēnija paziņo par Covid-19 epidēmijas beigām valstīUldis Ķezberis

  Tur pirmo inficēšanās gadījumu konstatēja 4. martā, bet 12. martā Slovēnija kļuva par pirmo Eiropas valsti, kur vīrusa dēļ izsludināja ārkārtējo situāciju. Valstī slēdza skolas un universitātes, sporta un kultūras iestādes, bārus, restorānus, viesnīcas, kā arī visus veikalus, izņemot pārtikas veikalus un aptiekas. Ārkārtējās situācijas laikā valstī nekursēja sabiedriskais transports. Slovēnijas slēdza robežas ar kaimiņvalstīm Itāliju, Austriju, Horvātiju un Ungāriju.

  Aptuveni divu miljonu iedzīvotāju apdzīvotajā Slovēnijā ar jauno koronavīrusu kopumā inficējās nedaudz mazāk par pusotru tūkstoti cilvēku. No tiem miruši 103.

  Slovēnijas Nacionālais sabiedrības veselības institūts pirms dažām dienām paziņoja, ka pēdējo divu nedēļu laikā diennaktī reģistrēti vidēji mazāk par septiņiem jauniem inficēšanās gadījumiem. Izvērtējot situāciju, Slovēnijas valdība vakar pieņēma lēmumu pasludināt epidēmijas beigas un atvieglot valstī ieviestos pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus.

  Slovēnijas premjerministrs Janezs Janša ar lepnumu paziņoja, ka valsts ir guvusi panākumu cīņā ar vīrusu.

  “Divu mēnešu laikā Slovēnijai ir izdevies savaldīt epidēmiju.

  Pašlaik Slovēnijā ir vislabākā epidemioloģiskā situācija Eiropā, kas mums ļauj paziņot, ka epidēmija ir galā,” Janša sacīja uzrunā parlamentam.

  Janša paziņoja, ka viņa valdība tagad visu uzmanību veltīs Slovēnijas ekonomikas atkopšanai. Uz eksportu orientētās valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) šajā gadā varētu samazināties par 8%, prognozē valdība. 2019. gadā Slovēnijas IKP pieauga par 2,4%, raksta ziņu aģentūra “Reuters".

  Šonedēļ Slovēnijā atsāka kursēt sabiedriskais transports, bet nākamnedēļ skolēni atsāks mācības klātienē. Bāri un restorāni, kā arī mazās viesnīcas darbu drīkstēs atsākt jaunnedēļ.

  Turpmāk personām, kas ierodas Slovēnijā no citām Eiropas Savienības valstīm, vairs nebūs obligāti jāievēro iepriekš noteiktā septiņu dienu karantīna. Vienlaikus saglabāta divu nedēļu karantīna cilvēkiem, kas ierodas no trešajām valstīm. Šis noteikums neattieksies uz diplomātiem un kravas auto vadītājiem. Personas, kurām būs Covid-19 saslimšanas pazīmes, neielaidīs Slovēnijā.

  Spēkā joprojām būs arī vairāki citi noteikumi – aicinājums ievērot pusotra metra distanci, kā arī dezinficēt rokas, apmeklējot sabiedriskās iestādes.

  Covid-19 izplatības sākumā Slovēnija slēdza skolas, sporta un kultūras iestādes, kā arī restorānus, viesnīcas un veikalus, izņemot aptiekas un pārtikas veikalus. Tika atcelta arī sabiedriskā transporta kustība, kas atsākta šonedēļ. No nākamās nedēļas aizvērtās iestādes drīkstēs atsākt darbu un skolās atgriezīsies daļa no skolēniem.

  Slovēnijas premjerministrs Janezs Janša paziņojis, ka Slovēnija ar Covid-19 epidēmiju spējusi tikt galā vislabāk no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Vienlaikus pret premjerministru galvaspilsētā Ļubļanā tika vērstas protesta akcijas, kurās protestētāji viņu kritizēja par ārkārtas stāvokļa izmantošanu politisku mērķu vārdā, kā arī vainoja viņu korupcijā saistībā ar masku un plaušu ventilācijas iekārtu iepirkumu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti