Slovēnija pārtrauc Covid-19 kontaktu izsekošanu, jo to vairs nespēj

Slovēnija no svētdienas apturējusi mēģinājumus izsekot to cilvēku kontaktus, kuriem konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

Slovēnijas Sabiedrības veselības aģentūra atzina, ka saslimušo skaits ir tik liels, ka kontaktus vairs nav iespējams izsekot. Slovēnijā, kurā ir līdzīgs iedzīvotāju skaits kā Latvijā, aptuveni divi miljoni, pēdējās piecas dienas ik dienu reģistrēti vairāk nekā 700 jauni inficēšanās gadījumi ar Covid-19.

Sestdien to bija gandrīz 900 – lielākais skaits kopš pandēmijas sākuma.

Slovēnijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta kopumā vairāk nekā 13 tūkstošiem cilvēku, gandrīz 200 pacienti ir miruši.

Lai ierobežotu vīrusa straujo izplatīšanos, Slovēnijā piektdien stājās spēkā daļējs karantīnas režīms. Aizliegts pulcēties vairāk nekā desmit cilvēkiem. Sākot no pirmdienas vecāko klašu skolēniem mācības notiks attālināti vismaz vienu nedēļu, kam sekos rudens brīvlaiks, kas ilgs vienu nedēļu. Arī universitātēs, kur tas iespējams, mācības notiks attālināti.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti