Slovākijas uzņēmēju apsūdz par žurnālista slepkavības pasūtīšanu

Slovākijas multimiljonārs un uzņēmējs Marjans Kočners apsūdzēts par žurnālista Jana Kucjaka slepkavības pasūtīšanu. Kucjaks savā pēdējā darbā pētīja itāļu mafijas darbību Slovākijā un tās sakarus ar Slovākijas vadošajiem politiķiem.

Vairāk nekā pirms gada savā dzīvesvietā tika atrasts nošauts Slovākijas izmeklējošās žurnālistikas pētnieks Jans Kucjaks. Ar viņu kopā tika nogalināta arī viņa draudzene.

Īpašais prokurors, kurš vēlējās palikt anonīms, uzsvēra, ka slepkavības iemesls bija saistīts ar upura profesionālo darbību.

Slovākijas uzņēmēju apsūdz par žurnālista slepkavības pasūtīšanuHardijs Ventnieks

  Prokurors arī norādīja, ka jau 8. martā tika izvirzītas apsūdzības Slovākijas uzņēmējam Marjanam Kočneram par žurnālista slepkavības pasūtīšanu.

  Kočneram Slovākijā pieder uzņēmumi, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu un investīcijām.

  Turklāt 55 gadus veco multimiljonāru policija ir jau aizturējusi jūnijā saistībā ar krāpšanos. Kopš tā laika viņš atrodas apcietinājumā.

  Tiesa, savā pēdējā ziņojumā nogalinātais slovāku žurnālists bija publicējis rakstu, kas nebija saistīts ar Kočneru, bet meta šaubu ēnu pār Slovākijas valdošo politiķu saikni ar Itālijas mafiju.

  Kucjaka slepkavība arī izraisīja plašus protestus Slovākijā, liekot no amata atkāpties premjerministram Robertam Fico.

  Par spīti tam, ka viņš atkāpās, Fico palika savas partijas līderis, kā arī viņam ir ciešas attiecības ar pašreizējo Slovākijas premjeru Peteri Pellegrini.

  Saskaņā ar kādu vietējo ziņu mediju pērn, kad tika apsūdzības izvirzītas četrām personām, starp tām viena bija sieviete. Medijs vērš uzmanību, ka šī sieviete strādā par tulku Kočneram, kuram, tiek uzskatīts, ir cieša saikne ar Slovākijas valdošo eliti.

  Nogalinātais žurnālists izmeklēja arī krāpšanos, kurā iesaistīti Slovākijas uzņēmēji, kuriem ir saikne kādu no augstāk stāvošiem politiķiem valdībā.

  Tāpat nogalinātā žurnālista redaktors norādījis, ka jau pirms diviem gadiem Kočners esot zvanījis Kucjakam un draudējis. Apsūdzētais uzņēmējs tolaik brīdināja, ka internetā izplatīs informāciju par žurnālistu, to skaitā par viņa dzīvesvietu.

  Īpašais prokurors neizslēdz, ka apsūdzības par dalību slepkavību varētu tikt izvirzītas vēl arī citām personām.

  Prokurors uzsver, ka nozieguma ieroci vēl nav izdevies atrast, taču, balstoties uz pierādījumiem, var izdarīt secinājumu par to, kāda veida ierocis tas bijis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti