Slovākijā iedzīvotāji vēlē prezidentu

Slovākijas iedzīvotāji balso par nākamo valsts prezidentu. Kopumā vēlēšanās startē 13 kandidāti, tostarp arī pašreizējais Eiropas Komisijas viceprezidents Marošs Šefčovičs.

Lai arī oficiāli viņš startē kā neatkarīgais kandidāts, Šefčovičam atbalstu paudusi Slovākijas valdošā partija „Smer”.

Kopš Marošs Šefčovičs janvārī paziņoja par kandidēšanu uz Slovākijas prezidenta amatu, viņš kļuva arī par dažādu aptauju līderi.

Slovākijā iedzīvotāji vēl prezidentuHardijs Ventnieks

  Tomēr pēc tam, kad no cīņas izstājās vadošais opozīcijas kandidāts Roberts Mistriks, kurš aicināja savus atbalstītājus balsot par liberāli noskaņoto juristi un valdības kritiķi Zuzanu Čaputovu, situācija ir mainījusies. Tagad uzvara tiek prognozēta Čaputovai.

  Viņa pārstāv partiju, kuras nav parlamentā, un līdzīgi kā tautas vairākums Čaputova grib pārmaiņas, īpaši pēc tam, kad pērn tika nogalināts izmeklējošais žurnālists Jans Kucjaks, kurš pētīja korupciju Slovākijas politiskajā elitē.

  Taču maz ticams, ka Čaputovai jau pirmajā kārtā izdosies iegūt vairāk nekā 50% no visu balsstiesīgo balsīm, tādējādi uzvarētājs tiks noskaidrots 30. martā, kad otrajā balsošanas kārtā sacentīsies divi visvairāk balsu ieguvušie kandidāti.

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti