Rīta Panorāma

Dziedošo aktieru apvienība «Žerāri» svin piecpadsmit gadu jubileju

Rīta Panorāma

Krievijā sarīkots sniega māju – iglu, būves konkurss

Slēpošanas kūrortā sniegu atved ar helikopteru

Slēpošanas kūrortā Francijā sniegu atved ar helikopteru

Daudzviet kalnu kūrortos Eiropā trūkst sniega uz iemīļotām tūristu trasēm. Šī iemesla dēļ vienā no Francijas kalnu kūrortiem nolēma sniegu pārvest ar helikopteru uz vietām, kur sniega nepietiek.  

Šoziem laikapstākļi bijuši salīdzinoši silti un snidzis mazāk nekā citus gadus. Daudzviet Eiropā tādēļ slēgtas slēpošanas trases. Siltie laikapstākļi tādā veidā ietekmējuši arī Lušonas-Superbragneres kūrortu Pireneju kalnu grēdas pakājē Francijā.

"Tas ir tiesa, ka tagad mums ir tikai divas sezonas. Tas visu padara sarežģītu. Mums jāpārplāno finanses un investīcijas," stāstīja kūrorta direktors.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgāku kūrorta darbību, vietējā pašvaldība nolēma sniegu pārcelt no augstākām kalnu virsotnēm. Ar helikopteru tika veikti desmitiem lidojumu, lai uz tuvāk zemei esošajām trasēm nogādātu aptuveni 60 tonnas sniega.

"Šī ir ātra operācija, kas palīdzēs pagarināt slēpošanas sezonu. Mēs nevaram funkcionēt bez iesācēju trasēm, tās ir svarīgas," uzsvēra slēpošanas kūrorta darbinieks.

Aptuveni divu stundu ilgo lidojumu laikā sniegs nonāca uz bērnu un iesācēju iemīļotajām trasēm, kas citādi bija bez sniega.

"Esam šeit braukuši gadiem, bet nekad neesam redzējuši, ka ir tik maz sniega un ka to piegādātu ar helikopteru," sacīja kāda tūriste.

Sniega pārvešana uz iesācēju trasēm izmaksāja aptuveni 5000 eiro. Lai arī šādu lēmumu ar prieku novērtēja tie, kuri vēlas mācīties slēpot, kritiski uz to skatījās vides aktīvisti.

"Tā vietā, lai pielāgotos globālajai sasilšanai, mēs pret to cīnāmies. Tas novedīs pie divām problēmām. Mēs iztērēsim daudz līdzekļu un vēl veicināsim globālo sasilšanu," uzsvēra vides aktīvists.

Februāra beigas un marta sākums ir viens no aktīvākajiem periodiem slēpošanas kūrortos, jo tad daudzviet ir skolēnu brīvlaiks. Plānots, ka Pireneju kalnu trases apmeklēs simtiem cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti