Slēgtas robežas un kūrorti. Eiropa ierobežo «Covid-19» izplatību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Koronavīrusa izplatība ir izmainījusi ikdienas dzīvi pilnīgi visās Eiropas valstīs. Taču pasākumu kopums, kas katrā valstī ieviests, lai palēninātu pandēmijas izplatīšanos, ievērojami atšķiras. Gan Igaunijā, gan Lietuvā slēgtas skolas un publiskie pasākumi atcelti.

Lielākajā daļā Eiropas valstu ir slēgtas skolas – daļā līdz Lieldienu beigām, bet citviet tikai uz divām nedēļām. Izņēmums ir Lielbritānija, Nīderlande, Somija un Zviedrija, kas pieņēmušas lēmumu pagaidām visas skolas neslēgt.

Par spīti tam, ka Oksfordas universitātē konstatēti jau vairāki saslimušie – slavenā augstskola darbu turpina.

Gandrīz visur aizliegti masu pasākumi, bet ierobežojumi atšķiras – dažviet limits ir 30 (kā Čehijā), citur 100, bet citviet 1000 apmeklētāju. Lielākā daļa muzeju slēgta, un arī vairums sporta pasākumu nenotiek.

Itālijā ierobežojumi ir visstingrākie – slēgtas skolas, visi veikali, izņemot pārtikas veikalus un aptiekas. Ļoti stingri ceļošanas ierobežojumi.

Nākamie stingrākie pasākumi ir Beļģijā – skolas un augstskolas slēgtas, bet bērnudārzi strādā. Uz divām nedēļām slēgti restorāni, kafejnīcas, naktsklubi un sporta zāles. Bet kioski ar fritētajiem kartupeļiem strādāšot.

Savukārt blakusesošā Nīderlande izvēlējusies daudz maigākus ierobežojumus. Skolas nav slēgtas, taču pasākumi, kas pulcē vairāk nekā 100 apmeklētājus, tiek atlikti vai atcelti.

Francijā būs slēgtas skolas, augstskolas un bērnudārzi un ir jau aizliegti pasākumi, kuros piedalās vairāk nekā 100 cilvēku. Taču pašvaldību vēlēšanas svētdien, 15. martā, notiks. Luvras muzejs un Eifeļa tornis slēgts.

Spānijā, kur  koronavīrusu dabūjuši gan ministri, gan deputāti, slēgtas skolas un universitātes, aizliegti pasākumi, kuros piedalās vairāk nekā 1000 cilvēku. Taču Valensija no viena sava festivāla rīkošanas negrib atteikties.

Grieķijā slēgtas skolas, universitātes, teātri, kino, sporta zāles.

Vācijā skolas slēgtas tikai dažos reģionos. Aizliegti pasākumi, kuros piedalās vairāk nekā 1000 apmeklētāju, tāpēc vairāki lieli sporta pasākumi notiek bez skatītājiem.

Šveice paziņojusi, ka no pirmdienas slēgs visus slēpošanas kūrortus un devusi trīs dienas laika slēpotājiem izvākties. Arī Austrija slēdz slēpošanu Tirolē.

Vairākas valstis slēgušas vai paziņojušas, ka drīz slēgs savas robežas, visbiežāk – aizliedzot iebraukt ārzemniekiem. Čehija neielaidīs ārzemniekus, un pašiem Čehijas pilsoņiem neļaus izbraukt. Slovākija, Dānija un Polija arī aizliedz iebraukšanu ārzemniekiem, tāpat rīkojas Austrija uz zemes robežās ar Itāliju. Ungārija pilnībā slēdz zemes robežu ar Austriju un Slovēniju.

Eiropas Komisija gan aicinājusi dalībvalstis šādi nerīkoties. "Zināma kontrole ir attaisnojama, bet vispārēju ceļošanas aizliegumu Pasaules Veselības organizācija neuzskata par efektīvu. Turklāt tam ir liela sociāla un ekonomiskā ietekme, tas traucē cilvēku dzīvei un pārrobežu biznesam," teica Eiropas Komisijas vadītaja vadītāja Urzula fon der Leiena.

Malta visiem iebraucējiem noteikusi obligātu 14 dienu karantīnu. Tās neievērošana draud ar 1000 eiro lielu naudas sodu.

Polija, kur bērnudārzi, skolas, augstskolas ir slēgtas un visi publiskie pasākumi atcelti, baznīcās dievkalpojumiem tomēr atļauts notikt. Bet tiem svētdienās jānotiek vairākas reizes, lai izvairītos no lieliem pūļiem dievnamos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti