Skotijas augstskolas bažījas par mācībspēku aizplūšanu pēc «Brexit»

Skotijas augstskolas ir nobažījušās, ka pēc „Brexit” tās varētu pamest mācībspēki no citām Eiropas valstīm. Tā liecina Skotijas fondu padomes informācija. Patlaban viena piektā daļa lektoru Skotijas augstskolās ir no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, taču jau tagad pasniedzēji izsakot interesi par projektiem citur, bažījoties par savu nākotni.

Skotijas augstskolas bažījas par mācībspēku aizplūšanu pēc «Brexit»Ina Strazdiņa

  Skotijas fondu padome ir institūcija, kas palīdz augstskolām piesaistīt finansējumu, un raidorganizācijai BBC atzīts, ka šobrīd intensīvi pēta, kādas sekas „Brexit” atstās uz Skotijas augstskolām gan no intelektuālā, gan naudas viedokļa.

  Viens no vislielākajiem satraukumiem ir, ka varētu aizplūst mācībspēks un arī studenti no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Skotijas augstskolas līdz šim ļoti aktīvi ir piedalījušās Eiropas Savienības izglītības un sadarbības programmās, gan ļaujot saviem studentiem apmaiņas programmās izglītoties citās Eiropas augstskolās, gan uzņemot viesstudentus pie sevis.

  Skotijas valdība ir nolēmusi atbrīvot no mācību maksas tos Eiropas studentus, kuri uzsāks studijas nākamgad, tātad „Brexit” gadā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti