Skoti noraida britu valdības sagatavoto «Brexit» likumprojektu

Skotijas parlaments noraidījis Lielbritānijas valdības sagatavoto likumprojektu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Lēmums var radīt pat konstitucionālo krīzi valstī.

Likumprojekts paredz kārtību, kādā bloka tiesību normas pēc "Brexit" tiks saskaņotas ar britu likumiem. Skotijā valdošā Skotu nacionālā partija uzskata, ka tas var apdraudēt reģiona pašpārvaldi un dos Londonai pārlieku lielas pilnvaras.

Skotijas parlaments nevar bloķēt Lielbritānijas likumus, taču eksperti uzskata, ka lēmums var nopietni sarežģīt izstāšanās procesu.

Tikmēr "Brexit" sarunās vēl joprojām nav izdevies atrisināt strīdīgo Ziemeļīrijas un Īrijas robežproblēmu. Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns šonedēļ aicināja Briseli un Londonu panākt kompromisu līdz jūnijam.

KONTEKSTS: 

2016.gada  jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017.gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017.gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES paredzēta 2019.gada 29.martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti