Situācija stabilizējas Covid-19 smagāk skartajās valstīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Smagāk Covid-19 skartajās valstīs situācija stabilizējas, un Āzijā lemj par vēl bargākiem sodiem par karantīnas neievērošanu.  

Gleznainajā Venēcijā un citās populārajās Itālijas vietās, kuras citkārt apmeklē miljoniem tūristu no visas pasaules, pavasaris šoreiz tiek sagaidīts gandrīz bez cilvēkiem ielās. Un kā uzsver Itālijas atbildīgās amatpersonas – tieši šādi stingri ierobežojumi pašlaik ļauj ar pārliecību teikt, ka Covid-19 izplatības smagākās dienas jau ir aiz muguras.

"Līkne ir sasniegusi augstāko punktu, inficēšanās gadījumu skaits sāk samazināties, un par laimi samazinās arī mirušo skaits. Šie ir ļoti būtiski dati. Kā mēs zinām, salīdzinot ar situāciju pirms divām nedēļām, tas norāda uz to, ka mūsu ieviestie pasākumi spēj nodrošināt būtisku infekcijas izplatības samazināšanos," pastāstīja Itālijas Nacionālā veselības institūta direktors Silvio Brusafēro.

Līdzīga situācija ir arī otrā vissmagāk skartajā Eiropas valstī Spānijā. Lai gan tur inficēto un mirušo skaits pēdējās dienās ir augstāks nekā Itālijā, kopējās tendences liek cerēt, ka situācija turpina uzlaboties.  

Šo abu valstu pieredze vairo cerību, ka līdzīga inficēšanās gadījumu trajektorija drīzumā varētu tikt panākta arī ASV, kur pašlaik konstatēts augstākais inficēto skaits pasaulē. Tā uzsver Baltais nams.

“Šodien visu patriotisko amerikāņu sirdis sitas vienā, solidārā ritmā ar Ņujorkas un Ņūdžersijas pilsoņiem. Viņi pašlaik dzīvo karstajā zonā. Taču jau notiek vairākas ļoti labas lietas  - pirmo reizi jauno nāves gadījumu skaits bijis zemāks nekā iepriekšējā dienā. Tā ir ļoti laba zīme. Un šķiet, ka slimnīcu noslogotība arī sāk samazināties,” sacīja ASV prezidents Donalds Tramps.
 
Tikmēr Āzijas valstis, kuras jaunais koronavīruss skāra pirmās, turpina pielikt visas pūles, lai novērstu tā atkārtotu uzliesmošanu. Īpaša uzmanība tiek pievērsta cilvēkiem, kuri atgriežas dzimtenē no ārzemēm.

Dienvidkorejā, kur pirmdien pirmo reizi inficēšanās gadījumu skaits nokrities zem 50, pieņemti vēl bargāki sodi par karantīnas pārkāpšanu – 7500 eiro naudassods un pat cietumsods līdz vienam gadam. Sodi pastiprināti pēc gadījuma, kad 18 gadus vecs korejiešu students atgriezās valstī, ar medikamentiem samazinot savu ķermeņa temperatūru un slēpjot to no veselības pārbaudes veikušajiem medicīnas darbiniekiem. Pēc tam viņam tika konstatēta saslimšana ar Covid-19.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti