Dienas notikumu apskats

Valsts augstākās amatpersonas Rimšēviču aicina atkāpties; viņš par to ziņošot rīt

Dienas notikumu apskats

Valdība atbalsta augsti kvalificēto viesstrādnieku atvieglotu piesaisti 237 profesijās

Damaska kurdu spēku atbalstam Sīrijas ziemeļos nosūta bruņotus formējumus

Sīrijas valdības spēki varētu iesaistīties tiešās sadursmēs ar Turcijas armiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Sīrijas valdības spēki varētu iesaistīties tiešās sadursmēs ar Turcijas armiju. Tiek ziņots, ka Damaska sūta bruņotos formējumus uz Sīrijas ziemeļiem Afrīnas reģionu, lai atbalstītu kurdu spēkus, pret kuriem pirms mēneša ofensīvu izvērsa Turcija.

Ankara Damasku brīdina neiejaukties, uzsverot, ka tas Turciju neapturēs. Sīrijas valdības spēkiem ar Turciju līdz šīm nav bijusi tieša militāra konfrontācija, ja neskaita kara lidmašīnas notriekšanu pirms vairākiem gadiem.  

Jau tā sarežģītais karš Sīrijā ar daudzām iesaistītajām pusēm un interesēm nu draud kļūt vēl samudžinātāks.

Tiek ziņots, ka Sīrijas valdība un kurdu kaujinieki nolēmuši apvienot spēkus, lai stātos pretim Turcijas armijai, kas pirms mēneša sāka ofensīvu pret kurdu spēkiem pierobežā Sīrijas ziemeļos.

Turcijas ofensīvas mērķis ir Afrīnas reģions, ko kontrolē Sīrijas kurdu Tautas aizsardzības vienības. Ankaras ieskatā Sīrijas kurdu kaujinieki ir teroristi, un ir Turcijas kurdu separātistu bruņotā grupējuma Kurdistānas strādnieku partija atzars.

Attiecīgi Turcijas postulētais mērķis ir no tās robežas tuvuma izskaust terorismu. Vienlaikus Sīrijas kurdu kaujiniekus atbalsta Savienotās Valstis, tos vērtējot kā efektīvu spēku cīņā pret džihādistiem.

Tagad turku un Sīrijas kurdu cīņā nolēmusi iesaistīties ar Damaska. Pirmdien Sīrijas valsts mediji ziņoja, ka valdībai lojāli kaujinieki „dažu stundu” laikā ieradīsies Afrīnā, lai stātos pretim Turcijas izvērstajam uzbrukumam.

Dienu iepriekš Sīrijas kurdu amatpersonas aģentūrai “Reuters” bija paziņojušas, ka kurdi ir panākuši vienošanos ar Damasku, un Sīrijas valdības militārpersonas tikšot izvietotas atsevišķās pozīcijas pie robežas Afrīnas reģionā. Šī gan esot tikai militāra vienošanās bez politiskiem elementiem.

Savukārt Turcija pirmdien brīdināja Sīrijas valdību neiejaukties Ankaras izvērstajās kaujā pret kurdiem Sīrijas ziemeļos. Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu paziņoja – „nav problēmu, ja Sīrijas režīms [Afrīnā] ieiet”, lai izspiestu kurdu kaujiniekus. Taču, ja tas dosies uz Afrīnu, lai nostātos kurdu pusē, tad neviens „nevarēs apturēt Turciju un Turcijas armiju”, brīdināja Čavušoglu.

Turcija Sīrijā atbalstījusi opozīcijas kaujiniekus, kas cīnās pret Damasku. Taču starp Sīrijas valdības spēkiem un Turciju līdz šīm nav bijusi tieša militāra konfrontācija kopš Sīrija 2012.gadā notrieca turku kara lidmašīnu.

Mediji ziņo, ka vienošanās starp Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdību un kurdiem esot panākta ar Krievijas starpniecību, kas atbalsta Damasku. Krievijas un Turcijas prezidenti Vladimirs Putins un Redžeps Tajips Erdogans Afrinas ofensīvu pirmdien apsprieduši telefonsarunā, paziņoja Kremlis, taču plašākus komentārus nesniedza.

Sīrijas kurdi sāka paplašināt savu ietekmi jau kopš Sīrijas kara sākuma pirms septiņiem gadiem, valsts ziemeļos izveidojot trīs autonomus apgabalus. Sīrijas armija un kurdi kopumā izvairījušies no tieša konflikta, kaut atsevišķas sadursmes ir bijušas. Tomēr politiski abām pusēm ir atšķirīgas redzējums par valsts nākotni. Sīrijas kurdi vēlas plašu autonomiju, bet Asads paziņojis, ka vēlas kontrolēt visu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti