Sīrijas valdība un kurdi vienojas par pamieru Sīrijas ziemeļdaļā

Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam lojālie spēki un kurdu kaujinieki vienojušies par pamieru valsts ziemeļdaļā. Nedēļu ilgajās sadursmēs šajā reģionā gāja bojā desmitiem cilvēku.  

Saskaņā ar vienošanos kurdi saglabā kauju laikā ieņemtās pozīcijas. Tomēr netiek sniegta plašāka informācija, cik ilgi uguns pārtraukšana būs spēkā. Nav arī zināms, vai Hasekes pilsētā varēs atgriezties mierīgie iedzīvotāji.

Apvienoto Nāciju organizācijas pārstāvji otrdien, 23.augustā, ziņoja, ka šo apdzīvoto vietu jau pametuši 65 tūkstoši cilvēku.

Mediji informēja, ka pamiers noslēgts vietējo cilšu vadītāju un dažu ārvalstu iejaukšanās rezultātā. Visticamāk, domāta Krievija, jo sarunas notika tās aviācijas bāzē valsts rietumdaļā.

Savukārt Turcijas armija trešdien sākusi militāru operāciju Sīrijā, kuras mērķis ir padzīt “Islāma valsts” džihādistus no kādas pilsētas netālu no Turcijas robežas. Uzbrukums sācies plkst. 4.00 no rīta pēc vietējā laika.

Pilsoņu karš Sīrijā notiek kopš 2011.gada. Cīņās starp prezidentam Bašaram al Asadam lojāliem spēkiem un dažādiem nemiernieku grupējumiem nogalināti aptuveni 270 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti