Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka tikšanā laikā saskaņots pamiera un tā kontroles plāns. Konfliktā iesaistītās puses arī parakstījušas dokumentu par gatavību sākt miera sarunas.
Ja uguns pārtraukšanas režīms tiks ievērots, jau janvārī Kazahstānas galvaspilsētā Astanā varētu sākties Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdības un opozīcijas pārstāvju konsultācijas par konflikta noregulējumu.
Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu informēja, ka pamiera laikā tiks pārtrauktas cīņas ar apmēram 60 000 nemiernieku. Tomēr pamiera noteikumi neattieksies uz teroristu grupējumiem, tostarp “Islāma valsti” un “Al Nusras” fronti.
Savukārt britu raidorganizācija BBC, atsaucoties uz Londonā bāzētu sīriešu organizāciju, ziņo, ka uguns pārtraukšanas režīms kopumā tiek ievērots.
Jau ziņots, ka ārpolitikas eksperti ziņas par noslēgto pamieru vērtēja piesardzīgi, sakot, ka šī nav pirmā reize, kad tiek runāts par mieru, kas pēc tam nepiepildās.
Sīrijas armija paziņojusi, ka atguvusi pilnīgu kontroli par stratēģiski un simboliski nozīmīgo Alepo pilsētu. Tā ir prezidenta Bašara al Asada režīma nozīmīgākā uzvara vairāk nekā piecus gadus ilgušajā karā un vienlaikus lielākais trieciens nemiernieku kaujinieku spēkiem.
Konflikts Sīrijā sākās 2011. gada martā pēc lielākoties neapbruņotu cilvēku protestiem, taču ātri pārauga visu valsti pārņēmušā pilsoņu karā. ANO uzskata, ka kopumā tajā gājuši bojā vairāk nekā 400 000 cilvēku un puse valsts iedzīvotāju – 11 miljoni bijuši spiest pamest savas mājas.
Infografika: Sīrijas konflikts – kas, par ko un ar kādu atbalstu karo