Sīrijā nogalināts «Daīš» līderis al Bagdadi

ASV vadītās operācijas laikā Sīrijas ziemeļos ir izdevies nogalināt tā dēvētās Islāma valsts līderi Abu Bakru al Bagdadi. Viņš bija viens no meklētākajiem teroristiem. Tiek ziņots, ka ASV karaspēka uzbrukuma laikā al Bagdadi ir detonējis pašnāvnieka vesti.

Sīrijā nogalināts «Daīš» līderis Abu Bakrs al BagdadiArtjoms Konohovs

  Abu Bakrs al Bagdadi tiek uzskatīts par vienu no bīstamākajiem “Daīš” teroristiem. Tieši viņš 2014. gadā Irākas ziemeļu pilsētā Mosulā pasludināja Islāma valsts jeb kalifāta izveidi. Tas noturējās piecus gadus un piesaistīja daudzus kaujiniekus no dažādām pasaules malām.

  Tagad “Daīš” ir zaudējis visu savu kādreiz kontrolēto teritoriju Sīrijā un Irākā, lai gan tūkstošiem kaujinieku joprojām atrodas brīvībā. Arī viņu līderis al Bagdadi ilgstoši slēpās. Iepriekš vairākkārt ir ticis ziņots par viņa nāvi. Tomēr katru reizi šī informācija ir izrādījusies kļūdaina. Tādēļ šoreiz ASV amatpersonas ir vēlējušās sagaidīt DNS analīžu rezultātus pirms sniegt oficiālo apstiprinājumu.

  Internetā ir izplatīts īss video, kurā caur tumsu no attāluma var redzēt kā kādam objektam tiek uzmestas raķetes. Ir zināms, ka operāciju pret Bagdadi kopā ar ASV ir īstenojuši kurdu kontrolētie Sīrijas Demokrātiskie spēki.

  Tāpat tiek ziņots, ka operācijas laikā Bagdadi ir detonējis pašnāvnieka vesti. Atvaļinātais ASV gaisa spēku pulkvedis un bijušais Nacionālās drošības aģentūras vadītājs Sedriks Leitons intervijā CNN sacīja, ka šāda rīcība viņu nepārsteidz.

  “Pirms dažiem gadiem publiski kļuva pieejami atsevišķi izlūkdienestu ziņojumi, kuros tika norādīts, ka al Bagdadi gulēja pašnāvnieka vestē. Tādēļ ņemot vērā šo informāciju, nav pārsteigums, ka viņš tā varētu būt darījis, jo viņš ir nēsājis pašnāvnieka vesti visu laiku,” norādīja Leitons.

  Bagdadi tika nogalināts Sīrijas Idlibas provincē, pavisam netālu no robežas ar Turciju. Tā ir visai neparasta vieta, kur slēpties, jo lielu daļu no šīs teritorijas kontrolē teroristiskais grupējums “al Qaeda”. Islāma valsts savulaik atšķēlās no šī grupējuma un sākotnēji ar to pat karoja. Tāpat Bagdadi atrašanās tik tuvu Turcijas robežai varētu liecināt par viņa vai viņa ģimenes mēģinājumu pamest Sīriju.

  Aizvadīto piecu gadu laikā Bagdadi bija izdevies veiksmīgi izvairīties no notveršanas, lai gan Amerikas valdība bija gatava piedāvāt 25 miljonus dolāru par informāciju, kas palīdzētu notvert šo teroristu. 

  Viens no bijušajiem ISIS kaujiniekiem, kurš tagad gaida nāves spriedumu Irākas cietumā, šogad ir stāstījis, ka ārzemju kaujinieki ir mēģinājuši gāzt Bagdadi no grupējuma vadības. Tomēr viņiem tas neesot izdevies un Bagdadi ir licis nogalināt šķeltniekus. Tas esot vēl vairāk sašaurinājis cilvēku loku, ar kuriem Bagdadi ikdienā ir kontaktējies.

  Ir arī jāpiebilst, ka “Daīš” līdera nogalināšana nebūt nenozīmē šī teroristiskā grupējuma galu. Tas turpina darboties Āfrikas rietumos, Ēģiptē, Afganistānā un Filipīnās. Grupējuma atbalstītāji ir sastopamai arī Eiropā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti