Dienas ziņas

Vācijas aizsardzības ministre atkāpjas no amata

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Sicīlijā arestēts Itālijas visvairāk meklētais mafijas boss

Sicīlijā arestēts «Cosa Nostra» mafijas boss

Itālijas policijai izdevies arestēt Sicīlijas mafijas bosu Mateo Mesīnu Denāro, kurš 30 gadu slēpies no varasiestādēm un bijis Itālijas visvairāk meklēto noziedznieku saraksta galvgalī.

60 gadu vecais Mesīna Denāro tiek uzskatīts par Sicīlijas mafijas "Cosa Nostra" galvu, kurš izcēlies ar īpašu brutalitāti. Pirms dažiem gadiem nomira Sicīlijas mafijas bosi Bernardo Provencāno un Salvatore Rīna, un pēc viņu nāves tieši Mesīna Denāro kļuvis par neapstrīdamu Sicīlijas mafijas līderi.

Itālijā arestēts Sicīlijas mafijas boss Mateo Mesīna Denāro

Itālijas mediji vēsta, ka Mesīna Denāro tika arestēts kādā Palermo pilsētas privātklīnikā, kur bija vērsies pie ārstiem.

Kā raksta ziņu aģentūra ANSA, mafijas boss jau gadu apmeklējis šo klīniku, kur izmantojis citu vārdu, lai saņemtu zarnu vēža ārstēšanas terapiju.

"Cosa Nostra" mafijas boss Mateo Mesīna Denāro jau 30 gadu bija slēpies no varasiestādēm. Policija bija izplatījusi attēlu, kā viņš varētu izskatīties pašlaik

2021. gadā Nīderlandes restorānā tika arestēts kāds 54 gadus vecs brits, jo policijai bija radušās aizdomas, ka tas ir bēguļojošais Mesīna Denāro. Vēlāk gan izrādījās, ka aizturētais ir kāds tūrists, kuram nav nekādas saistības ar Sicīlijas mafiju.

Itālijas tiesa savulaik jau aizmuguriski piespriedusi Mesīnam Denāro mūža ieslodzījumu par virkni noziegumu. Viņš dižojies, ka ar viņa upuriem esot piepildīta visa kapsēta.

Mesīna Denāro ir atbildīgs par vairāku mafijas darbību izmeklējošu prokuroru slepkavībām, kā arī konkurējoša mafijas bosa un viņa gaidībās esošās draudzenes noslepkavošanu.

1992. gadā viņš bija iesaistīts mafijas darbību izmeklējošo prokuroru Džovanni Falkones un Paolo Borselīno slepkavībās.

1993. gadā viņš organizēja sprādzienus Florencē, Milānā un Romā, kuros gāja bojā 10 cilvēki un vairāk nekā 90 tika ievainoti.

1993. gadā viņš palīdzējis sarīkot 12 gadu veca zēna Džuzepes Di Mateo nolaupīšanu, lai pārliecinātu zēna tēvu neliecināt pret mafiju. Zēns tika turēts gūstā divus gadus; pēc tam viņu nožņaudza, bet līķi izšķīdināja skābē.

Itālijas valdības vadītāja Džordžija Meloni raksturojusi Mesīnas Denāro arestu kā lielu uzvaru cīņā pret organizēto noziedzību. Pēc viņas teiktā, tas apliecina, ka Itālijas valsts nekad nepadosies mafijas priekšā.

Likumsargus par labi padarītu darbu apsveicis arī Itālijas prezidents Serdžo Matarella, kuram ar Sicīlijas mafiju ir personiski rēķini, jo 1980. gadā mafija nogalināja viņa brāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti