Serbijā ieslodzītie rūpējas par pamestajiem suņiem

Serbijas lielākajā cietumā dzīvojas cilvēku pamesti mīluļi – suņi. Šeit par viņiem rūpējas ieslodzītie. Tā ir iespēja ne tikai suņiem saņemt ilgi gaidītās rūpes, bet arī cietumniekiem labāk sagatavoties dzīvei pēc ieslodzījuma.

Belgradas cietuma pagalmā ieslodzītos sagaida priecīgas suņu rejas. Šeit cietuma teritorijā izveidota patversme pamestajiem suņiem, par kuriem rūpējas ieslodzītie. Kopš pērnā gada novembra šeit ir jau 260 suņi, kurus baro, ved pastaigās un trenē ieslodzītie. Šobrīd tas ļauts tiem, kuri izcieš mazākos cietumsodus un kuriem ir pieredze ar suņiem.

"Darbs ar dzīvniekiem ir lielisks, es to agrāk darīju mājās, man bija daudz suņu. Tagad laiks šeit iet ātrāk," atzina ieslodzītais Radomirs.

Tā ir daļa no pašvaldības projekta ar mērķi veicināt ieslodzīto resocializāciju, vienlaikus parūpējoties par pamestajiem suņiem. Rūpes par dzīvniekiem attīsta empātiju un citas prasmes. Ieslodzītie suņus trenē profesionālu treneru uzraudzībā un par to var arī nopelnīt sertifikātu, kas vēlāk palīdzēs iejusties darba tirgū.

Projektu atbalsta Eiropas Drošības un sadarbības organizācija, vēloties redzēt reformas Balkānu valstī, kas cenšas pievienoties Eiropas Savienībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti