Serbija dusmīga par Horvātijas plānu uz savām eiro monētām attēlot Teslu

Horvātijas plāns uz savām eiro monētām attēlot slaveno izgudrotāju Nikolā Teslu ir izraisījis kritiku Serbijā, kuras centrālā banka pirmdien paziņoja, ka tā šo jautājumu vēlas skatīt Eiropas Savienības līmenī. Horvātijā vēl nav eiro, un tā plāno to ieviest 2023. gadā.

Tesla ir serbs, kurš dzimis mūsdienu Horvātijā 1856. gadā, kad šī valsts bija Austrijas un Ungārijas impērijas sastāvdaļa. Šis izgudrotājs ir lepnums abās valstīs, kuru attiecības ir bijušas visai saspīlētas kopš Dienvidslāvijas asiņainā sabrukuma deviņdesmitajos gados.

Serbijas centrālā banka paziņojusi, ka Teslas attēlošanas uz eiro monētas nozīmētu "uzurpēt serbu tautas kultūras un zinātnes mantojumu", jo Tesla sevi identificējis kā serbu.

Ja tas tomēr tikšot darīts, tiks veiktas "atbilstošas darbības ar Eiropas Savienības institūcijām", paziņoja banka, sīkāk gan nepaskaidrojot, par kādām darbībām ir runa.

Horvātijas plāns izraisījis diskusijas arī sociālajos tīklos, kur strīdas tie, kas apsūdz Zagrebu par "Teslas zādzību", un tie, kas apgalvo, ka izgudrotājs "pieder visai pasaulei". Horvātija kritiku ir noraidījusi, skaidrojot ka Tesla dzimis Horvātijā un Serbija lēmumu šajā jautājumā nevar ietekmēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti