Senegālas spēki ieiet Gambijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Senegālas spēki ceturtdien iegājuši Gambijā, lai atbalstītu jauno prezidentu Adamu Berousu, kurš iepriekš ceturtdien Gambijas vēstniecībā kaimiņvalsts Senegālas galvaspilsētā Dakarā nodeva amata zvērestu.

Uz Senegālu Berouss bijis spiests bēgt, jo 1.decembra vēlēšanās zaudējušais līdzšinējais valsts galva Jahja Džammehs atteicies atzīt to rezultātus.

Berousa inaugurācijai vajadzēja notikt Gambijā, tomēr to īstenot nebija iespējams, jo Džammehs atsakās amatu pamest.

Āfrikas valstis jau apliecinājušas, ka gatavas pielietot militāru spēku, lai piespiestu Džammehu atkāpties no amata, bet ceturtdien Nigērijas kara aviācija jau pārlidojusi pār Gambijas teritoriju.

"Es apstiprinu, ka bruņota izlūkošanas kara aviācija pārlidojusi pār Gambiju," sacīja Nigērijas Gaisa spēku komandieris Ajodele Famujiva, brīdinot, ka šie lidaparāti ir spējīgi dot triecienu.

Sarunas ar līdzšinējo Gambijas prezidentu turpinās, viņš piebilda.

"Kā mēs to šobrīd saprotam, viņš mēģina izvērtēt savu nostāju, viņš varētu atkāpties," sacīja komandieris.

Senegālas, Nigērijas un Ganas karavīri jau sakoncentrēti pie Senegālas robežas ar Gambiju, kuru kopš 1.janvāra pametuši vismaz 26 000 iedzīvotāju, baidoties no draudošā konflikta.

ANO Drošības padome ceturtdien vienbalsīgi atbalstīja Rietumāfrikas valstu ekonomiskā kopienas (ECOWAS) centienus piespiest Gambijas līdzšinējo prezidentu Džammehu nodot varu Berousam. Taču tās pieņemtā rezolūcija neparedz spēka pielietošanu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti