Senatore Žanīna Anjesa pasludinājusi sevi par Bolīvijas prezidenti

Opozīciju pārstāvošā senatore Žanīna Anjesa pasludinājusi sevi par Bolīvijas pagaidu prezidenti. Šis amats kļuva vakants pēc iepriekšējā valsts vadītāja Evo Moralesa un citu vadošo amatpersonu atkāpšanās.  

Abām parlamenta palātām otrdien neizdevās nodrošināt jauna prezidenta izraudzīšanai nepieciešamo kvorumu, tāpēc Anjesa paziņoja, ka pārņem Senāta spīkera amatu, kas vienlaikus ļauj pildīt prezidenta pienākumus.

Uzrunā Lapasas pilsētā viņa pateicās iedzīvotājiem un solīja strādāt ikviena cilvēka labā. Bolīvieši esot pelnījuši dzīvot mierā, un viņu vēlēšanās nodotās balsis nekad vairs netikšot nozagtas.

Tikmēr ģenerālprokurors Huans Lančipa paziņoja, ka nemieros pēc Moralesa atkāpšanās no amata gājuši bojā septiņi cilvēki. Visi nāves gadījumi tikšot izmeklēti, un vainīgos sodīšot saskaņā ar likumu. Viņš arī aicināja iedzīvotājus saglabāt mieru un uzsvēra, ka  Konstitucionālā tiesa atbalsta jauno valsts vadītāju. 

KONTEKSTS:

Politiskā krīze Bolīvijā ilgst jau kopš 20. oktobra vēlēšanām, kad Moraless tika pasludināts par prezidentu, neraugoties uz nepārliecinošo uzvaru. Viņš arī pārkāpa valsts konstitūciju, kas aizliedz pretendēt uz valsts vadītāja amatu ceturto reizi. 

Pilsētu ielās izgāja tūkstošiem opozīcijas politiķus atbalstošie iedzīvotāji, un arī Amerikas Valstu organizācija aicināja rīkot jaunas vēlēšanas.

Tomēr izšķirošais bija policijas un armijas vadības lēmums neatbalstīt ilggadējo prezidentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti