Turcijas prezidents Erdogans iepriekš netieši apsūdzējis Saūda Arābijas karaļnamu par iesaistīšanos Hašogi slepkavībā. Tomēr laikā, kad Turcija saskaras ar ekonomikas krīzi, tai ir nepieciešams veicināt tirdzniecību, investīcijas un arī palīdzību.
Pēc gadu desmitiem ilga saspīlējuma Turcija ir centusies uzlabot attiecības arī ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Ēģipti un Izraēlu. Savukārt Saūda Arābijas kroņprincis ir ieinteresēts atjaunot savu reģionālo ietekmi un izvest savu valsti no starptautiskas izolācijas.
Sagaidāms, ka jau nākamajā mēnesī Mohameds bin Salmans tiksies arī ar ASV prezidentu Džo Baidenu.
Šādas tikšanās jau nosodījusi nogalinātā žurnālista Hašogi līgava, kas aicinājusi par spīti diplomātiskajām darbībām domāt arī par taisnīgas tiesas spriešanu viņas līgavaiņa slepkavības lietā.
About the #Saudi Crown Prince’s trip to #Turkey: His visit to our country doesn’t change the fact that he is responsible for a #murder. The political legitimacy he earns through the visits he makes to a different country every day doesn’t change the fact that he is a murderer. pic.twitter.com/SR3G0oo4WL
— Hatice Cengiz / خديجة (@mercan_resifi) June 22, 2022
KONTEKSTS:
ASV dzīvojušais laikraksta "Washington Post" līdzstrādnieks Džamals Hašogi, kurš kritizēja Saūda Arābijas režīmu, 2018. gada 2. oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni Hatidži Džengizu nepieciešamos dokumentus.
Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.
Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka ar Hašogi slepkavību būtu saistīts kroņprincis Mohameds bin Salmans.