Saūda Arābija kritizē Irānas «kriminālās darbības» reģionā

Saūda Arābijas karalis Salmans ceturtdien aicināja Persijas līča arābu valstis kopīgi vērsties pret Irānas kriminālo politiku. Viņa paziņojums būtiski stiprina ASV un prezidenta Donalda Trampa pozīciju Irānas kodolvienošanās un drošības politikas jautājumos. 

“Mēs neieņēmām stingru nostāju pret Irānas režīma teroristisko rīcību reģionā, un tas radīja situācijas eskalāciju, ko mēs varam vērot patlaban. Brāļi, Saūda Arābijas Karaliste vienmēr būs atvērta, lai sadarbotos un veidotu dialogu ar valstīm mūsu reģionā un visā pasaulē. Lai veicinātu attīstību, labklājību un garantētu ilgstošu mieru reģiona iedzīvotājiem, tostarp Irānas tautai,” sacīja Saūda Arābijas karalis.

Saūda Arābijas karalis Salmans uzsvēra, ka Teherānas režīma iejaukšanās reģiona valstu iekšējās lietās, kodolprogrammu un raķešu programmu izstrāde, kā arī draudi starptautiskās kuģošanas brīvībai apdraud pasaules naftas tirgu.

Viņš arī atsaucās uz neseniem notikušajiem uzbrukumiem Persijas līča naftas rūpniecības iekārtām.

Tikai dienu iepriekš ASV nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons paziņoja, ka Irāna, visticamāk, ir organizējusi sabotāžu pret četriem kuģiem, tostarp diviem Saūda Arābijas naftas tankkuģiem Apvienoto Arābu Emirātu piekrastē. Incidenta izmeklēšanā iesaistījušies arī ASV eksperti. Oficiālā Vašingtona arī paziņoja, ka nosūtīs uz Tuvajiem Austrumiem aviācijas bāzes kuģi, lai garantētu kuģošanas drošību Hormuzas šaurumā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti