Saūda Arābija atveras arī tūrismam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ultrakonservatīvā un islāmiskā Saūda Arābija turpina spert negaidītus soļus valsts atvēršanai ārpasaulei. Amatpersonas paziņojušas, ka izsniegs pirmās tūristu vīzas. Lai gatavotos eksotisku ceļojumu meklētāju pieplūdumam, ar naftu bagātajā valstī sākts investēt ievērojamus līdzekļus.

32 gadus vecā kroņprinča Muhameda bin Salmana centieni padarīt savu valsti ne tikai bagātu, ko nodrošina nafta, bet arī mūsdienīgāku, turpinās soli pa solim. Īsā laika posmā Saūda Arābija atcēlusi bēdīgi slaveno aizliegumu sēsties pie stūres sievietēm, paziņojusi par vēlmi atvērt pirmo kinoteātri vairāku gadu desmitu laikā, kā arī nodibināt Saūda Arābijas nacionālo orķestri un operu.

Tagad islāmiskā valsts gatava atvērties arī tūristiem. Pēdējos gados vīzas dotas tikai biznesmeņiem un musulmaņiem, kas uz Saūda Arābiju dodas, lai veiktu dzīves lielāko svētceļojumu uz Meku vai apciemotu radiniekus. "Mēs ceram, ka tūristu vīzu sistēmu varēsim ieviest šī gada otrajā pusē. Pašlaik jāatrisina tehniskas problēmas, jāveic sistēmas pārbaude un integrācijas valsts aparātā," saka Saūda Arābijas tūrisma projekta koordinators Salahs Altalebs.

Lai sagatavotos tūristu pieplūdumam, darbs kūsā pie dažādu vēsturisku vietu atjaunošanas, kā arī jaunu kūrortu būvniecības. Ārvalstnieku uzmanību var piesaistīt gan valsts vēsturiskais un arheoloģiskais mantojums, gan reliģiskās vietas, gan siltais klimats un Sarkanās jūras piekraste ar kristāldzidrām lagūnām. Tiek plānots, ka pirmajā gadā Saūda Arābija izdos 200 000 vīzu.

“Es to uztveru kā brīnišķīgu lietu. Mums tūrisma sektora ir trūcis ilgu laiku – šeit vienkārši gandrīz nav tūristu. Es domāju, ka tas mūsu valstij būs liels ieguvums," apmierinātību neslēpj Saūda Arābijas iedzīvotājs Muhameds Altamimi.

Saūda Arābijas amatpersonas plāno atvēlēt speciālu daļu brīvai ekonomiskajai zonai, kur tiks pievērtas acis uz citkārt ļoti stingrajiem reliģiskajiem sieviešu apģērba noteikumiem. Tā atrodas valsts ziemeļrietumos netālu no Ēģiptes un Jordānijas pašā Sarkanās jūras krastā. Amatpersonas to iecerējušas arī kā tehnoloģisko inovācijus centru, kam jāsagatavo Saūda Arābija nākotnei, kurā pavisam drīz, iespējams, naftai vairs nebūs tik liela loma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti