Sasirgušo Navaļniju ieslodzījuma vietā beidzot apmeklējis ārsts

Ieslodzījumā esošā Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija advokāts Vadims Kobzevs paziņojis, ka viņa klientu beidzot ir apskatījis cietuma slimnīcas ārsts, kurš Navaļnijam ir konstatējis saslimšanu ar gripu.

Pēc vairāk nekā nedēļu ilgām Navaļnija sūdzībām par drudzi un klepu ārsti viņam beidzot ir iedevuši zāles.

Neraugoties uz slikto veselības stāvokli, Navaļnijs joprojām atrodas soda izolatorā, kur viņu regulāri ievieto par nenozīmīgiem pārkāpumiem. Tā ir neliela vieninieka kamera, kas nav piemērota slimam cilvēkam, norādījis Kobzevs.

Gandrīz 630 ārsti ir parakstījuši atklātu vēstuli, kurā viņi vērsās pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar lūgumu nodrošināt Navaļnijam pienācīgu ārstēšanu.

KONTEKSTS:

Kremļa opozicionāru Navaļniju aizturēja 2021. gada janvārī Maskavas lidostā brīdi pēc tam, kad viņš bija atgriezies no Vācijas, kur ārstējās pēc saindēšanas ar "Novičok". Krievijas tiesa nolēma, ka 2014. gadā Navaļnijam piespriestais nosacītais cietumsods jānomaina ar reālu brīvības atņemšanu. Viņu bija plānots paturēt ieslodzījumā līdz 2023. gada vidum

Taču Krievijā labošanas darbu kolonijā 2022. gada sākumā sākās jauna tiesas prāva pret ieslodzīto Krievijas opozicionāru Navaļniju par "krāpšanos un necieņas izrādīšanu pret tiesu". Par to viņam 2022. gada 22. martā tika piespriests deviņu gadu cietumsods.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti