Sarežģītos apstākļos Gazā sākas ramadāns

Šonedēļ liela pasaules uzmanība pievērsta Gazas joslai. Tur pirmdien notika asiņaini protesti, kuros dzīvību zaudēja gandrīz 60 cilvēki, bet ievainoti gandrīz 3000. Tagad vardarbības uzliesmojums ir mazinājies un reģionā uzsākta gatavošanās islāmticīgo svētajam mēnesim – ramadānam. Tomēr šogad šie svētki būs klusāki nekā citus gadus.

Neskaitāmo protestu un asiņaino notikumu aizsegā islāmticīgie Gazas joslā sākuši gatavoties svētajam mēnesim jeb ramadānam. Reģionā ir lielas problēmas ar veselības aprūpi, kā arī ekonomiku. Piemēram, reģionā iedzīvotājiem ir ierobežota piekļuva elektroenerģijai – tā tiek pieslēgta vien uz trīs stundām dienā.

Iedzīvotāju algas piedzīvojušas dramatisku kritumu, un ļoti bieži cilvēki nespēj nodrošināt pamatvajadzības, tādējādi vienīgā cerība ir ticība Dievam.

“Cilvēki vēlētos iegādāties visu, taču viņiem nav naudas. Algu cirpšana mūs ir pamatīgi ietekmējusi. Tirgū nav vērojama aktivitāte. Parasti mēs šeit ieradāmies pat mēnesi pirms ramadāna, taču pašlaik jūs redzat divus vai trīs cilvēkus pa visu tirgu. Situācija ir ļoti bēdīga,” neslēpj kāda veikaliņa īpašnieks Abu Ahmeds al Masri.

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka jūtas ielenkti – reģionu skar ekonomiskā blokāde, cerības uz mieru ir niecīgas. Tieši tādēļ dzīve Gazas joslā tiek dēvēta par “dzīvi lielā cietumā”. Tomēr tas iedzīvotājiem netraucē gatavoties ramadānam. Šajā reliģiskajā un islāmticīgajiem svarīgajā mēnesī cilvēki vairāk laika pavada lūdzoties. Tomēr mūsdienu pasaulē musulmaņiem jāuzmanās no dažādiem radikāļu uzbrukumiem mošejām, jo tās tiek uzlūkotas kā vilinošs mērķis.

1 komentārs
Valdis Bērziņš
Kamēr Hamas sapņo par Izraēlas iznīcināšanu, tikmēr Izraēla ar buldozeriem un žogiem uz palestīniešu zemju rēķina paplašina savas teritorijas. Neizskatās, ka kāda no pusēm būtu nopietni ieinteresēta panākt mieru, bet tikmēr abās pusēs iet bojā nevainīgi cilvēki.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti