Sankciju dēļ Irāna aptur sadarbību ar ES vairākās jomās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Irānas Ārlietu ministrija pirmdien pavēstīja, ka aptur sadarbību ar Eiropas Savienību (ES) vairākās jomās, šādi reaģējot uz bloka lēmumu noteikt sankcijas Irānas drošības jomas amatpersonām saistībā ar 2019.gada protestu apspiešanu.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Saīds Hatibzade "kategoriski nosodīja" sankcijas un norādīja, ka Irāna "aptur visas cilvēktiesību sarunas un sadarbību, kas izriet no šīm sarunām ar ES, it īpaši terorisma, narkotiku un bēgļu jomās".

Teherāna apsver atbildes sankciju noteikšanu, viņš piebilda.

ES sankciju sarakstā iekļāvusi astoņas Irānas drošības jomas amatpersonas, arī Irānas Revolūcijas gvardes komandieri.

Gvardes komandieris Hoseins Salami ir "atbildīgs par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem", norādīja ES.

Sankciju sarakstā arī iekļauts paramilitārā formējuma "Basidž" vadītājs, Revolūcijas gvardes sauszemes spēku komandieris un Irānas policijas priekšnieks.

2019.gada novembrī negaidītā degvielas cenu kāpuma rezultātā Irānā izraisījās protesti, kas tika apslāpēti.

Londonā bāzētā organizācija "Amnesty International" apgalvo, ka protestos dzīvību zaudējuši vismaz 304 cilvēki, savukārt Irānas varasiestādes atzīst, ka šajos notikumos, kurus tās dēvē par dumpi, dzīvību zaudējuši 230 cilvēki.

Briseles sankcijas Irānas amatpersonām noteiktas sensitīvā laikā, kad ES cenšas īstenot vidutāja misiju, lai panāktu Irānas kodolpakta atdzīvināšanu.

ASV 2018.gadā vienpusējā kārtā izstājās no kodolpakta un noteica Irānai smagas sankcijas.

Sarunas Vīnē šobrīd ir fokusētas uz to, lai pārliecinātu Vašingtonu atteikties no sankcijām, bet Irānu atsākt pakta nosacījumu ievērošanu, ko tā pārtrauca darīt, sperot atbildes soļus

Hatibzade pirmdien arī kritizēja ES, atgādinot, ka tā "cieta klusu" Vašingtonas sankciju priekšā un vienīgi "pauda nožēlu", vienlaikus sadarbojoties ar ASV.

Irānas prezidents Hasans Ruhani vairākkārt brīdinājis, ka pārtrauks sadarbību ar ES narkotiku kontrabandas apkarošanas un bēgļu jomās, ja ES nepalīdzēs Irānai apiet ASV sankcijas.

ANO cildinājusi Irānu, ka tā uzņem miljoniem bēgļu, kas Afganistānu pametuši tur nerimstošā konflikta dēļ.

Afganistānā arī turpinās vērienīga narkotiku ražošana, un Irāna regulāri ziņo, ka tai izdodas konfiscēt lielas opioīdu kravas no nemierīgās kaimiņvalsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti