Šanhajā dienā apstiprina vairāk nekā 20 tūkstošus jaunus inficēšanās gadījumu, bet tikai apmēram tūkstotim cilvēku ir slimības simptomi. Tomēr drošības pasākumi turpinās, tai skaitā izveidoti vairāk nekā 100 īpaši karantīnas centri, kuros kopumā ir vairāk nekā 160 tūkstoši gultasvietu.
Pilsētā arī ieradušies tūkstošiem mediķu no citiem reģioniem. Vienlaikus vadība ar īpašu rīkojumu pilsētu sadalījusi trīs daļās, kurās atšķiras ierobežojošie pasākumi. Tā dēvētajās piesardzības zonās iedzīvotāji var pārvietoties, ievērojot sociālo distancēšanos.
Savukārt kontrolētajos un slēgtajos rajonos režīms ir stingrāks. Karantīnas dēļ radušās preču piegādes problēmas, tāpēc šim mērķim mobilizēti papildu darbinieki. Dažādi pasākumi tiek īstenoti arī citos Ķīnas reģionos, tai skaitā ierobežota ieceļošana un izceļošana no lielās ostas pilsētas Gunadžou.
KONTEKSTS:
Satraukums par Ķīnas "nulles Covid" pieejas noturību pieauga, saskaroties ar pēdējo divu gadu laikā sliktāko uzliesmojumu. Ķīna, kur vīruss pirmo reizi tika atklāts 2019. gada beigās, ir saglabājusi stingru "nulles Covid" politiku, ko īsteno ar ātru karantīnas ieviešanu, ceļošanas ierobežojumiem un masveida testēšanu.