Samazinās kravas mašīnu rindas uz Lietuvas–Polijas robežas

Pēdējās diennakts laikā samazinājušās kravas automašīnu rindas uz Lietuvas–Polijas robežas. Satiksmes sastrēgumu izraisīja Varšavas ieviestie koronavīrusa izplatība kontroles pasākumi.

Lietuvas mediji vēsta, ka otrdien kravas automašīnu rinda bija 50 kilometrus gara, bet trešdien samazinājās līdz  35 kilometriem. Situācija mainījās pēc Polijas varas iestāžu lēmuma mainīt pārbaudes procedūru – patlaban tikai šīs valsts šoferiem jāaizpilda anketas par veselību un jāmēra temperatūra.

Oficiālā Varšava vienlaikus paziņoja, ka atkārtoti daļēji ierobežos satiksmi caur Lazdiju robežas šķērsošanas punktu, kas tika atvērts pēc satiksmes sastrēgumiem. Tomēr pēc pārbaužu kārtības maiņas šīm lēmumam nevajadzētu radīt jaunas problēmas.

KONTEKSTS:

Uz Polijas robežas ieviestie Covid-19 kontroles pasākumi ietekmējuši kravu pārvadājumus. Kravas auto vadītāji spiesti pat vairāk nekā diennakti gaidīt, līdz priekšā stāvošie izmērīs temperatūru un sniegs robežsargiem par sevi prasītās ziņas. Lielās pārtikas veikalu ķēdes gan mierina – noliktavas piepildītas ar rezervi. Tomēr ilgtermiņā šāda situācija var apgrūtināt pārtikas apgādi.

Izplatoties vīrusam Covid-19, daudzas valstis ierobežojušas pārvietošanos pāri to robežām. To starpā ir Polija, kura no 15. marta ieviesusi virkni drošības pasākumu. 10 dienas atjaunota robežkontrole, ārvalstniekiem liegta ieceļošana Polijā (izņemot tos, kuri strādā vai pastāvīgi dzīvo valstī; netiek ierobežoti kravu pārvadājumi, uz robežas kravas automašīnas vadītājam ir jāiziet sanitārā kontrole), pārtraukta aviosatiksme un vilcienu satiksme ar ārvalstīm.

Tā kā daudzi Latvijas iedzīvotāji vēlējušies atgriezties mājās caur Poliju, sākotnēji tika solīts transporta koridors caur valsti. Taču vēlāk situācija sarežģījusies, un daļai iedzīvotāju nācās doties uz prāmi

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti. Saraksts ar robežkontroles punktiem, kas darbojas, pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti