Panorāma

“Kriminālās ekselences fonda” veidotājiem – jauna filma!

Panorāma

Panorāma

Rakstnieks S. Rušdi pieslēgts plaušu ventilatoram

Salmans Rušdi pēc saduršanas pieslēgts plaušu ventilatoram un var zaudēt aci

Ievērojamais britu rakstnieks Salmans Rušdi, kurš piektdien, 12. augustā, pirms uzstāšanās Ņujorkā vairākkārt tika sadurts, nu ir pieslēgts plaušu ventilatoram un var zaudēt aci. Rušdi pēc uzbrukuma ar helikopteru tika aizvests uz vietējo slimnīcu, kur viņam veikta ārkārtas operācija. Viņa aģents medijiem paziņoja, ka ziņas par rakstnieka veselības stāvokli nav iepriecinošas.

Uzbrukuma brīdī rakstnieks Salmans Rušdi atradās uz skatuves, kur grasījās uzstāties ar runu. Kad pasākuma vadītājs auditoriju iepazīstināja ar rakstnieku, uz skatuves uzskrēja kāds vīrietis, kurš Rušdi sadūra kaklā un vēderā. Citi zālē esošie cilvēki metās uz skatuvi, lai rakstniekam palīdzētu, un uzbrucēju pievārēja. Pēc tam uzbrucējs tika nogādāts policijas iecirknī.

Pirms Rušdi aizvešanas uz slimnīcu viņam pirmo palīdzību sniedza ārsts, kurš atradās zālē starp klausītājiem.

Uzbrukuma iespējamais motīvs pagaidām nav noskaidrots. Taču Rušdi romāns "Sātaniskās vārsmas", kas lasāms arī latviešu valodā, savulaik izraisīja daudzu musulmaņu sašutumu. Saņemto nāves draudu dēļ rakstnieks bija spiests slēpties. Toreizējais Irānas augstākais vadītājs ajatolla Homeini pat izdeva reliģisku dekrētu jeb fatvu par Rušdi nogalināšanu. Par rakstnieka galvu islāmisti izsludināja atlīdzību, kas joprojām ir spēkā. Pats Rušdi ir ateists, lai gan dzimis Indijā nepraktizējošu musulmaņu ģimenē.

Britu rakstnieks Salmans Rušdi

"Vairāki iestādes darbinieki un skatītāji aizturēja aizdomās turamo un nogāza viņu zemē. Neilgi pēc tam karavīrs, kurš atradās iestādē, ar apgabala šerifa vietnieka palīdzību apcietināja aizdomās turamo personu. Rušdi kungam medicīnisko palīdzību sniedza ārsts, kurš atradās klausītāju vidū, līdz notikuma vietā ieradās mediķi," informēja Ņujorkas štata policijas pārstāvis Jūdžīns Stanizevskis.

Ņujorkas štata policija noskaidroja, ka uzbrukumu sarīkoja 24 gadus vecs Ņūdžersijas štata pilsētas iedzīvotājs Hadi Matars. Par notikušo ziņoja arī Irānas mediji.

Pasākuma norises vietas vadība bija noraidījusi ieteikumus par papildu drošības pasākumiem, tostarp somu pārbaudēm un metāla detektoriem, baidoties, ka tas varētu radīt plaisu starp runātājiem un auditoriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti