Sāks uzklausīt Netanjahu advokātus korupcijas lietā

Izraēlas ģenerālprokurors trešdien sāks uzklausīt korupcijā aizdomās turētā premjerministra Benjamina Netanjahu advokātus. Aizstāvība vairāku dienu laikā plānojusi izklāstīt savu nostāju. Pats Netanjahu, kurš pašlaik mēģina izveidot koalīcijas valdību, viņam izvirzītās apsūdzības sauc par politisku pasūtījumu ar mērķi gāzt viņu no varas.

Sāks uzklausīt Netanjahu advokātus korupcijas lietāUģis Lībietis

  Šī gada februārī Izraēlas ģenerālprokurors Avihajs Mendelblits paziņoja par gatavību apsūdzēt valsts premjerministru par krāpšanos, uzticības ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī kukuļdošanu trīs atsevišķās krimināllietās. Vissmagākās apsūdzības saistītas ar tā dēvēto "Lietu 4000". Tajā tiek apgalvots, ka Netanjahu ir veicinājis regulatora lēmumu pieņemšanu par labu telekomunikāciju kompānijas "Bezeq" lielākajam akcionāram Šaulam Elovičam. Apmaiņā pret miljoniem dolāru vērtiem darījumiem tiktu nodrošināts Netanjahu un viņa partijas pozitīvs atainojums Elovičam piederošā ziņu portālā.

  Sākotnēji bija plānots, ka turpmāko divu dienu laikā aizstāvība paudīs savu pozīciju visās trijās krimināllietās, taču ģenerālprokurors noklausīšanos sadalījis vairākās reizēs.

  Netanjahu lietas izskatīšana ir ievērojami apgrūtinājusi viņa centienus izveidot koalīcijas valdību, jo, piemēram, vēlēšanās uzvarējušās „Zilā un baltā” partijas līderis Benijs Gancs ir atteicies strādāt kopā ar korupcijā apsūdzētu premjeru. Gancs gan būtu gatavs sadarboties ar partiju „Likud”, ja tā atteiktos no Netanjahu kā partijas līdera.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti