Dienas notikumu apskats

Laikapstākļu anomālijas novērotas daudzviet pasaulē

Dienas notikumu apskats

Trīs gadu laikā atteiksies no OIK sistēmas

ASV sāk iztiesāt Trampa bijušā kampaņas vadītāja Manaforta lietu

Sāk iztiesāt Trampa bijušā kampaņas vadītāja Manaforta lietu. Par ko viņu apsūdz?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) otrdien, 31.jūlijā, sākas tiesas prāva pret prezidenta Donalda Trampa bijušo priekšvēlēšanu kampaņas vadītāju Polu Manafortu. Apsūdzības nav saistītas ar viņa darbību Trampa priekšvēlēšanu kampaņā, bet laiku pirms tam un lobēšanas darbu bijušā Ukrainas prezidenta, Maskavas atbalstītā Viktora Janukoviča labā. Manafortam izvirzītas apsūdzības saistītas ar tādiem pārkāpumiem kā krāpšanās ar nodokļiem.

69 gadus vecais Pols Manaforts noliedz vainu 18 kriminālapsūdzībās, kas viņam izvirzītas par krāpšanos ar nodokļiem un finanšu noziegumiem, kas saistīti ar viņa lobēšanas darbu un darījumiem ar bijušo Ukrainas prezidentu, prokremliski noskaņoto Viktoru Janukoviču.

Apsūdzības pret Manafortu izvirzītas ASV īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanas rezultātā par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās 2016.gadā, kurās uzvarēja Donalds Tramps. Togad Manforts trīs mēnešus bija Trampa priekšvēlēšanu kampaņas vadītājs. Tomēr Manfortam izvirzītas apsūdzības nav saistītas ar viņa darbu kā Trampa kampaņas vadītājam, bet gan senāku pagātni.

Tiesas prāva otrdien sākas Virdžīnijas štata Aleksandrijas pilsētā ar zvērināto izraudzīšanos, un gaidāms, ka tā ilgs trīs nedēļas.

Manafortam izvirzītas apsūdzības par nepatiesu ziņu sniegšanu nodokļu deklarācijā, par ziņu nesniegšanu par viņa pārvaldībā esošiem banku kontiem Kiprā un citās ārvalstīs. Saskaņā ar apsūdzībām šajos kontos viņš mēģinājis slēpt miljoniem dolāru, kas viņam samaksāti par lobista darbu bijušā Ukrainas prezidenta Janukoviča labā.

Tāpat prokuratūra Manfortu apsūdz par nepatiesu vai maldinošu ziņu sniegšanu bankām, lai iegūtu aizdevumus. Prokuroriem arī esot pierādījumi, ka kādas bankas augstu stāvoša amatpersona palīdzējusi Manafortam iegūt 16 miljonu dolāru aizdevumu apmaiņā pret centieniem šai personai dabūt darbu Trampa priekšvēlēšanu kampaņā vai vēlāk prezidenta administrācijā.

Gaidāms, ka apsūdzības puse argumentēs, ka Manaforta greznais dzīvesveids nebija atbilstošs ienākumiem, ko viņš oficiāli norādīja nodokļu deklarācijās. Izmeklētāji tiesai iesnieguši aptuveni 500 tādus lietiskos pierādījumus kā luksusa pulksteņus un attēlus ar greznām savrupmājām.

ASV īpašā prokurora Millera birojs paziņojis, ka šajā prāvā plāno izsaukt 35 lieciniekus. Starp tiem Manaforta bijušais sadarbības partneris Riks Geitss, kurš piekritis sadarboties ar izmeklētājiem pēc vainas atzīšanas mazākās apsūdzībās.

Pats Manaforts sadarboties ar izmeklētājiem nav piekritis.

Viņš pēdējo mēnesi pavadījis apcietinājumā pēc tam, kad tiesa atcēla Manafortam iepriekš piespriesto drošības līdzekli – mājas arestu, balstoties uz aizdomām, ka viņš mēģinājies ietekmēt lieciniekus.

Politikas vērotāji saka – gadījumā, ja viņu atzīs par vainīgu, Manaforts cer, ka Tramps varētu izmantot savas prezidenta pilnvaras un viņu apžēlot. Tramps regulāri kritizē Millera vadīto izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos kā „raganu medības”, bet Manafrota apcietināšanu jūnijā raksturoja kā „ļoti netaisnīgu”.

Saistībā ar Krievijas iejaukšanās izmeklēšanu īpašais prokurors Millers apsūdzības izvirzījis jau 32 cilvēkiem, bet Manaforta lieta ir pirmā, kas nonākusi līdz tiesas prāvai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti