Sāk izmeklēšanu pret Krievijas TV kanālu «Doždj»

Krievijas prokuratūra sākusi oficiālu izmeklēšanu pret neatkarīgo televīzijas kanālu “Doždj” saistībā ar telekanāla mājas lapā publicētu aptauju. Tajā tika jautāts, vai Padomju Savienībai 1941. gadā nevajadzēja atkāpties no Ļeņingradas, atstājot to nacistiskās Vācijas rokās, lai izvairītos no vairāk nekā miljons cilvēku bojāejas Ļeņingradas blokādes laikā nākamajos trijos gados.

Skandālu izraisījušo jautājumu, kas tika publicēts Ļeņingradas blokādes pārraušanas 70. gadadienā, telekanāls ļoti ātri izņēma no savas mājas lapas un oficiāli atvainojās. Taču tas nav bijis šķērslis ierosināt izmeklēšanu par ekstrēmisku uzskatu paušanu, ko kanāla vadība sauc par politisku izrēķināšanos.

Desmit minūtes ilgusī aptauja telekanāla “Doždj” mājas lapā radīja, mūsuprāt, pilnīgi asimetrisku rezultātu. Kabeļtelevīzijas operatori cits pēc cita sāka mūs brīdināt un draudēt, ka mūs atslēgs, un tad arī sāka to darīt, kas ir ļoti dīvaini, ņemot vērā, ka ar katru no viņiem mums bija noslēgts līgums. Taču patiesībā šis stāsts sākās pagājušajā gadā, kad ēterā aizgāja pētījumu sērija par to, kādi īpašumi pieder “Vienotās Krievijas” deputātiem un prezidenta administrācijas amatpersonām," saka kanāla galvenais redaktors Mihails Zigars.

Televīzijas kanāls “Doždj” regulāri savos raidījumos kritiski atspoguļo Krievijā valdošo amatpersonu darbu un bieži intervē arī opozīcijas līderus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti