Saistībā ar žurnālistes slepkavību Ziemeļīrijā arestēti divi jaunieši

Saistībā ar žurnālistes Lairas Makkī slepkavību, kas notika vardarbīgu sadursmju laikā Īrijā, aizdomās par terorismu aizturēti divi 18 un 19 gadus veci jaunieši, vēsta BBC

Makkī ķēra lode, kad viņa ceturtdien vakarā novēroja sadursmes Ziemeļīrijā. Ziemeļīrijas policija vēstīja, ka bruņoti vīrieši šāvuši uz policistiem ap 23.00 ceturtdienas vakarā pēc vietējā laika. Žurnāliste atradās blakus policistu automašīnai. CCTV uzņēma viņas pēdējos mirkļus pūlī, un mobilā tālruņa video bija redzams iespējamais šāvējs. 

KONTEKSTS
Vardarbīgas sadursmes Ziemeļīrijas pilsētā Londonderijā sākās pēc tam, kad vietējā policija bija uzsākusi reidus vairākos rajonos. To mērķis bija meklēt ieročus, kurus agresīvi noskaņotas personas varētu izmantot šajā Lieldienu nedēļas nogalē.

Pirms 21 gada Lielajā piektdienā tika noslēgts vēsturiskais Lielās piektdienas miera līgums, kurš nosaka Ziemeļīrijas statusu Apvienotajā Karalistē, Ziemeļīrijas attiecības ar Īrijas republiku, kā arī Īrijas attiecības ar Apvienoto Karalisti. Šis līgums izbeidza gadiem ilgušās asiņainās sadursmes starp katoļiem un protestantiem. Pēc ļoti ilga klusuma, šī gada janvārī Londonderiju satricināja automašīnas sprādziens, kuru, kā tiek uzskatīts, sarīkoja ar Lielās piektdienas miera līgumu neapmierinātas grupas.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti