Saistībā ar Utrehtas apšaudi aizturēti trīs cilvēki

Saistībā ar pirmdien, 18. martā, notikušo apšaudi Nīderlandes pilsētā Utrehtā, kur gāja bojā trīs un ievainojumus guva pieci cilvēki, policija aizturējusi jau trešo personu. Apcietinājumā vēl aizvien atrodas arī galvenais aizdomās turētais – 37 gadus vecais Turcijā dzimušais Gokmans Taniss. Policija viņa automašīnā atradusi vēstuli, kas varētu norādīt uz terorisma motīvu.  

Dienu pēc uzbrukuma Utrehtas provincē līdzās tramvaja sliedēm gulst ziedi. Iedzīvotāji apzinās, ka upuru vidū varēja būt jebkurš no viņiem, jo izskatās, ka uzbrucējs tos izvēlējies nejauši.

Bojāgājušie ir 19 gadus veca meitene, kas strādāja kafejnīcā, 49 gadus veca futbola trenere un 28 gadus vecs vietējais iedzīvotājs.

“Pirmā reakcija ir bailes, ka vardarbība rada vardarbību, ka naids pasaulē pieaug, bet tai pašā laikā man ir ticība cilvēkiem mums apkārt, mūsu nācijai, cilvēkiem šeit,” ārvalstu medijiem atzina Utrehtas iedzīvotājs Fēlikss.

Pēc vairāku stundu garas operācijas policijai vakar izdevās aizturēt galveno aizdomās turēto – 37 gadus veco Turcijā dzimušo Gokmanu Tanisu.

Otrdien likumsargi aizturējuši vēl divus cilvēkus - 23 un 27 gadus vecus brāļus, kuriem nav radniecīgas saites ar Tanisu.

Pagaidām nav zināms, cik lielā mērā viņi iesaistīti uzbrukumā, kā arī uzbrukuma motīvs.

“Vēl aizvien nezinām uzbrucēja motīvus, ir daudz jautājumu un baumu, bet jāturas pie faktiem,” uzsvēra Nīderlandes tieslietu ministrs Ferds Graperhauss.

“Pagaidām tiek pieņemta versija par vienu uzbrucēju, bet netiek izslēgti arī vairāki uzbrucēji. Bet aicinu visiem palikt mierīgiem. Pretterorisma aģentūra vakar terora draudu līmeni pacēla līdz augstākajam – piektajam līmenim, bet tagad tas pazemināts līdz ceturtajam,” piebilda Graperhauss.

Sākumā izskanēja versija, ka uzbrucējs šāvis uz savu radinieci un uzbrukumam tāpēc bijis personisks motīvs, tomēr nav konstatēta nekāda saikne starp viņu un cietušajiem.

Prokurori tagad nopietni apsver terorismu, jo automašīnā, ar kuru Taniss bēga no notikuma vietas, atrasta vēstule. Vienlaikus netiek izslēgti arī citi motīvi. Taniss iepriekš sodīts par zādzību un apsūdzēts sievietes izvarošanā. Kaimiņi viņu raksturo vairāk kā noziedznieku, nevis kā teroristu. Viņš neesot bijis pazīstams kā cilvēks ar ekstrēmiem reliģiskiem uzskatiem.

Uzbrukumu tagad vētī arī Turcijas izlūkdienesti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti